Trwa ładowanie...
d41p0sm

Miami ostrzega. Burza tropikalna Jose przekształciła się w huragan

Nie minął tydzień od tragedii na Florydzie, kiedy huragan Irma zniszczył 1,5 mln domów mieszkalnych, a 82 osoby pozbawił życia. W sobotę rano Krajowe Centrum ds. Huraganów poinformowało, że burza tropikalna Jose przekształciła się w huragan. Czy jest tak samo groźny jak Irma?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Huragan Irma zniszczył na Florydzie 1,5 mln domów mieszkalnych a 82 osoby pozbawił życia.
Huragan Irma zniszczył na Florydzie 1,5 mln domów mieszkalnych a 82 osoby pozbawił życia. (PAP/EPA, Fot: NOAA SUOMI NPP)
d41p0sm

Mieszczące się w Miami Krajowe Centrum ds. Huraganów znów podało zatrważające informacje. Burza tropikalna Jose przekształciła się w huragan. To tragiczna wiadomość dla Florydy, przez którą w minioną niedzielę i poniedziałek przeszedł huragan Irma.

Huragan Irma na nagraniach świadków

Na szczęście, tym razem, huragan nie zagraża terenom zamieszkałym. Po zeszłotygodniowym uderzeniu Irmy zniszczonych zostało 1,5 mln domów mieszkalnych, a życie straciły 82 osoby.

   PAP/EPA
(PAP/EPA)

Jak zapowiadają meteorolodzy z Krajowego Centrum ds. Huraganów wiejący z prędkością 120 km na godzinę Jose od jutra ma słabnąć. Przesuwać się będzie na północny wschód z prędkością 17 km na godz.

Urząd podał także informację o przekształconej w huragan burzy Norma, która przesuwa się na północ i północny zachód przesuwając się z prędkością 4 km na godzinę. W tej chwili porusza się nad Zatoką Meksykańską w pobliżu Półwyspu Kalifornijskiego. Chwilowo osiąga poziom 1 w 5 punktowej skali Saffira-Simpsona. Dla porównania huragan Irma osiągnął poziom 4 i 5 w tej samej skali.

d41p0sm

Podziel się opinią

Share
d41p0sm
d41p0sm
Więcej tematów