Trwa ładowanie...

Miał zostać ministrem, odnalazł się w państwowej spółce. Posada dla prof. Waldemara Parucha

Prof. Waldemar Paruch - czyli jeden z czołowych strategów kampanii wyborczych PiS od grudnia doradza prezesowi zarządu państwowej spółki - PZU. To nieoficjalne informacje Wirtualnej Polski. Potwierdziliśmy je w dwóch źródłach.
Share
Waldemar Paruch miał zostać konstytucyjnym ministrem, ale ostatecznie do rządu nie trafił
Waldemar Paruch miał zostać konstytucyjnym ministrem, ale ostatecznie do rządu nie trafiłŹródło: East News, Fot: Jan Bielecki
d2rqtz2

Waldemar Paruch Paruch do niedawna stał na czele Centrum Analiz Strategicznych przy Radzie Ministrów. Zajmował się również analizami i badaniami, które wpływały na strategię PiS w kampaniach wyborczych. Dlaczego zdecydował się doradzać zarządowi PZU? Sam nie komentuje tematu. Odpisał SMS-em, że jest za granicą. Na prośbę o komentarz do nowej funkcji już nie odpisał.

Nie wypowiada się również PZU. – Spółka nie udostępnia informacji z zakresu polityki kadrowej spółki, poza przypadkami, kiedy jest to niezbędne do realizowania uprawnienia lub spełniania obowiązków wynikających z przepisów prawa – poinformował WP Damian Ziąber, rzecznik prasowy spółki. Według naszych informacji Waldemar Paruch trafił do PZU dzięki rekomendacji Macieja Łopińskiego, byłego prezydenckiego ministra i członka rady nadzorczej PZU.

Zobacz też: Donald Tusk skrytykował 500 plus. Ani polityk PiS, ani Lewicy się z nim nie zgodził

Waldemar Paruch to profesor politologii z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, członek Rady Programowej PiS. Jest regularnym gościem TVP Info, TV Trwam, występuje w "Wiadomościach" i udziela wywiadów prawicowym portalom i gazetom. Po wyborach mówiło się, że zostanie ministrem w rządzie Mateusza Morawieckiego. To się nie zdarzyło.

d2rqtz2

Paruch w przeszłości współpracował również z państwową Grupą Azoty. Z jej ramienia był członkiem rady Polskiej Fundacji Narodowej. Jak informowało wówczas biuro prasowe Azotów, naukowiec nie jest zatrudniony w spółce, lecz związany z nią umową cywilno-prawną. Firma nie chciała jednak ujawnić jej wysokości.

Waldemar Paruch w 2011 roku startował z listy PiS do Sejmu. W 2014 był "jedynką” PiS do Parlamentu Europejskiego. Mandatu nie zdobył mimo wsparcia Jarosława Kaczyńskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rqtz2

Podziel się opinią

Share
d2rqtz2
d2rqtz2
Więcej tematów