Trwa ładowanie...
d4507mb

Mężczyzna zginął w pożarze budynku w Ciechanowicach. Ewakuowano 14 osób

Tragiczny pożar wybuchł dziś rano w budynku mieszkalnym w Ciechanowicach (woj. dolnośląskie). W płomieniach śmierć poniósł jeden z mieszkańców, a już wiadomo, że co najmniej trzy rodziny nie będą mogły powrócić do swoich domów.
Share
Mężczyzna zginął w pożarze budynku w Ciechanowicach. Ewakuowano 14 osób
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d4507mb

Strażacy informację o pożarze trzykondygnacyjnego budynku w miejscowości Ciechanowice (pow. kamiennogórski) otrzymali dziś około godziny 4:21. Ogień pojawił się w jednym z mieszkań na drugim piętrze bloku i, jak dodają strażacy, płomienie szybko przeniosły się na więźbę dachową budynku.

- Podczas sprawdzania budynku policjanci wraz ze strażakami w lokalu, w którym pojawił się ogień, znaleźli ciało 41-letniego mężczyzny - relacjonuje WP st. asp. Grzegorz Szewczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze.

- Mieszkanie na drugim piętrze zostało doszczętnie spalone. Z budynku ewakuowano 14 osób, jednak już teraz można powiedzieć, że do swoich domów nie będą mogli powrócić lokatorzy trzech mieszkań – mówi Wirtualnej Polsce mł. bryg. Sławomir Graczyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze.

d4507mb

Część z ewakuowanych osób trafiła do swoich rodzin, części zostało zapewnione tymczasowe schronienie w miejscowej świetlicy. Dokładne straty spowodowane pożarem i fakt, czy budynek w ogóle nadaje się do ponownego zamieszkania ocenią biegli i inspektor budowlany.

Na razie nie są znane przyczyny tej tragedii. Na miejscu pożaru pracuje także prokurator oraz policja, która będzie starała się wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4507mb

Podziel się opinią

Share
d4507mb
d4507mb
Więcej tematów