Trwa ładowanie...

Mężczyzna wypadł z kajaka w jeziorze. Drugi dzień poszukiwań

Ok. godz. 10.30 wznowiono poszukiwania mężczyzny, który wypadł w sobotę po południu z kajaka w jeziorze Dominickim w Boszkowie (Wielkopolska). Do zdarzenia doszło ok. godz. 17. Jednego mężczyznę udało się uratować, drugiego szukało w sobotę 10 zastępów straży pożarnej. W niedzielę poszukiwania kontynuuje sześć zastępów.

Mężczyzna wypadł z kajaka w jeziorze. Drugi dzień poszukiwańŹródło: Pixabay.com, fot: Pixabay.com
dy9hcxt

Kajakiem po jeziorze płynęło dwóch mężczyzn; nagle obaj znaleźli się pod wodą. Jednego z mężczyzn z wody wyciągnął wędkarz.

Zobacz też: Spływ kajakowy pod stolicą

W poszukiwania drugiego mężczyzny zaangażowano w sobotę dwie grupy wodno-nurkowe z Kościana i Poznania. 10 zastępów, wyposażonych w cztery łodzie i sonar, przez ponad cztery godziny szukało kajakarza. Bez skutku.

dy9hcxt

Akcję poszukiwawczą wznowiono ok. godz. 10:30 w niedzielę. - Szukamy przy udziale sonaru mniej więcej w promieniu 30 do 100 metrów w stosunku do punktu odniesienia, który został wskazany wczoraj przez osobę, która uratowała pierwszego z mężczyzn. Poza tym przeczesujemy linię brzegową przy pomocy łódek - powiedział zastępca oficera prasowego PSP w Lesznie mł. asp. Szymon Kurpisz.

Służbom udało się już odnaleźć kajak, którym pływali mężczyźni. W akcji bierze udział sześć zastępów straży pożarnej, łącznie 26 ratowników.

dy9hcxt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy9hcxt
Więcej tematów