Trwa ładowanie...

"Metro...wa lodówka" dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. Akcja przyspieszy otwarcie II linii metra?

- Ze względu na problemy z metrem, mamy dla pani prezydent metrową lodówkę. Może to przyśpieszy prace - poinformowała ekipa, która dostarczyła właśnie do ratusza nietypowy prezent. W ten sposób grupa ludzi związana z pewną firmą żartuje sobie z problemów związanych z otwarciem II linii.

Share
"Metro...wa lodówka" dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. Akcja przyspieszy otwarcie II linii metra?
Źródło: WawaLove.pl
d39hu4b

Na filmie widzimy, że ekipie udało się dostarczyć lodówkę (urzędnicy nie zdecydowali się jednak na przyjęcie prezentu), a nawet uzyskać od rzeczniczki ratusza konkretną deklarację w sprawie podziemnej kolejki. Zobaczcie wesoły film!

Na drugiej linii metra trwają obecnie ostatnie jazdy testowe, według nieoficjalnych informacji, podziemną kolejką pojedziemy w najbliższy weekend.

d39hu4b

Pierwsze naziemne prace rozpoczęły się w drugiej połowie 2010 roku. W maju 2012 r. tarcza "Anna" (nosząca imię na cześć księżnej Anny Mazowieckiej) rozpoczęła drążenie tunelu II linii metra. Centralny odcinek drugiej linii metra ma ponad 6 kilometrów i połączy lewo- i prawobrzeżną Warszawę.

II linia ma siedem stacji:
- "Rondo Daszyńskiego",
- "Rondo ONZ",
- "Świętokrzyska",
- "Nowy Świat - Uniwersytet",
- "Centrum Nauki Kopernik",
- "Stadion Narodowy"
- "Dworzec Wileński".

W listopadzie 2014 r. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała otwarcie II linii podziemnej kolejki na 14 grudnia (wypowiedziała wówczas słynne słowa "II linią metra pojedziemy na świąteczne zakupy"). Ratusz tłumaczył potem, że opóźnienie w oddaniu podziemnej kolejki spowodowane było pożarem akumulatorów na stacji "Rondo Daszyńskiego". Doszło do niego 2 grudnia.

Koszt całej inwestycji to 4,17 mld zł.

d39hu4b

Podziel się opinią

Share
d39hu4b
d39hu4b
Więcej tematów