Trwa ładowanie...

"Metro", Michała Odolczyka. 24 listopada premiera długo wyczekiwanej książki.

Nowa książka jest na tyle niejednoznaczna, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Miłość, tęsknota, światy równoległe, problemy współczesnego świata, wojna, śmierć czy podróże a wszystko to okraszone potężną dawką muzyki ponieważ główny bohater na co dzień prowadzi sklep płytowy w Nowym Jorku. Po debiutanckiej "Mojej Syberii" oraz świetnie przyjętej "Solance" Michał wraca z nieoczywistą powieścią.

Materiał sponsorowany przez Teresiński Ośrodek Kultury
 Źródło: Unsplash
d2bft6j
d2bft6j

Autor w swojej książce zabiera nas nie tylko do Nowego Jorku, gdzie pod ziemią dzieją się rzeczy zupełnie nieoczekiwane ale też do Warszawy, Gdańska, Kijowa czy na Morze Śródziemne. Miejsca, geograficznie bardzo od siebie odległe, które są jak drogowskazy dla głównego bohatera.

- To przede wszystkim książka o podejmowaniu decyzji – mówi Michał pytany jak jednym zdaniem podsumowałby swoje dzieło – o tym, że w życiu trzeba postawić ten pierwszy krok bo nikt za nas tego nie zrobi, że bierność nie pozwala nam nic zmienić i o tym, że każdy swoje życie musi przeżyć sam za siebie.

Powieść jest doskonałym przykładem na to jakie autor poczynił postępy w swoim warsztacie, dlatego tym bardziej warto po nią sięgnąć.

Premiera odbędzie się w budynku dworca kolejowego w Teresinie koło Sochaczewa. Wydarzenie będzie wyjątkowe bo, jak podkreśla autor, z uwagi na obecność olbrzymiej ilości muzyki w fabule książki połączenie z koncertem rockowym było po prostu konieczne. Dlatego 24 listopada oprócz spotkania literackiego czeka nas koncert młodej rockowej kapeli z Żyrardowa Antyrefleks, którzy swoim mocnym brzmieniem wzbogacą i zapewne wywrócą do góry nogami pojęcie jakim jest spotkanie literackie. Ich najnowszy singiel "Nostalgia", który promują podczas ogólnopolskiej trasy koncertowej z pewnością wybrzmi podczas tego nieoczywistego spotkania.

d2bft6j

- Zaproszenie do wydarzenia jakim jest premiera książki było dla nas olbrzymim zaskoczeniem – mówi Wiktor Ryszczuk, gitarzysta zespołu Antyrefleks – Początkowo myśleliśmy że to żart ale im bliżej tego wydarzenia jesteśmy tym bardziej nie możemy się doczekać tego co się stanie.

Źródło: materiały partnera

Połączenie spotkania autorskiego z koncertem rockowym to mieszanka wybuchowa, jeżeli jesteście ciekawi co z tego wyjdzie koniecznie odwiedźcie Teresin 24 listopada, start o godzinie 19:00.

 Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Michał Odolczyk debiutował fabularyzowanym reportażem z podróży jakie odbył koleją Transsyberyjską. Jego druga książka, jaką była powieść pt: "Solanka" okazała się być świetną pozycją na temat małych społeczności, uprzedzeń i lęku jakie nosimy w sobie na co dzień.

Materiał sponsorowany przez Teresiński Ośrodek Kultury
d2bft6j

WP Wiadomości na:

d2bft6j
Więcej tematów