Trwa ładowanie...

Meteorolodzy odwołują Lany Poniedziałek. Będzie mróz w całej Polsce

Zabawy w polewanie się wodą w poniedziałek Wielkanocny będą zarezerwowane tylko dla miłośników ekstremalnych przeżyć. W całej Polsce będzie mróz. Z radosnego lania - bez wyrzutów sumienia - nici.
Share
Temperatura w lany poniedziałek. Kubeł wyjątkowo zimnej wody
Temperatura w lany poniedziałek. Kubeł wyjątkowo zimnej wodyŹródło: Meteoprognoza.pl, Fot: WP.PL
d2vy4ec

Najnowsze prognozy dla Polski przynoszą jedną dobrą wiadomość, dwie złe i jedną tragiczną. Dobre to te, że po dzisiejszym śniegu w piątek nie będzie już śladu. Zapanuje słoneczna wiosna i nawet 13 stopni ciepła. Niestety, tylko na jeden dzień. Już w kolejne pojawią się paskudne chmury, deszcz i śnieg, zrobi się zimno. W poniedziałek poznamy co oznacza termin "białe święta", których brakowało przecież w Boże Narodzenie.

- Prognozy na święta powoli zmierzają do wypracowania zgodnego scenariusza. Tendencja wskazuje, że najcieplejsza powinna być Wielka Sobota. W Niedzielę Zmartwychwstania spodziewamy się ochłodzenia, a w poniedziałek zimno będzie już w całej Polsce - donoszą eksperci serwisu Meteoprognoza.pl.

To dane z modeli numerycznych - wyliczających prognozę pogody według algorytmów fizyki zmian w atmosferze oraz danych satelitarnych. Meteorolodzy nie patrzą już więc w niebo, chmury, nie odczytują już barometrów, bo wtedy ich praca idzie za wolno. Superkomputer Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania UW wylicza osobną prognozę pogody dla każdego kawałka Polski o wymiarach 4 na 4 kilometry. Jeden taki komputer, a do tego aplikacja na smartfon i praca pogodynek: Jarosława Kreta z Polsatu, czy Marzeny Słupkowskiej z TVP traci sens. Ogólna prognoza, którą czytają z kartki i pokazują na mapach traci ważność po 6 godzinach.

d2vy4ec

*Wielka Sobota: *W południe chłodno na północy, ale w sporej części kraju będzie mokro.

*Niedziela Zmartwychwstania: * Ciepło systematycznie ucieka już na południowy wschód. Do tego kolejna porcja opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

*Poniedziałek Wielkanocny: * Zimno już w całym kraju, nocą lokalne przymrozki i opady śniegu.

Animację najnowszych prognoz można obejrzeć w serwisie Sat.24
W sprawie paskudnej pogody na Wielkanoc eksperci są zgodni.

d2vy4ec

- Święta upłyną pod znakiem chłodnej, mokrej i wietrznej pogody - przewiduje Ryszard Klejnowski z serwisu Meteo.pl. Wskazuje winnego. Sypiący dziś śniegiem niż, nazywany przez niemieckie serwisy Elżbieta, ustąpi ale... - Po przejściu frontów możliwe będą przejaśnienia, lecz nie na długo, bo już za dolnym, lewym rogiem naszych mapek prognostycznych, czyha kolejna strefa frontowa niżu - dodaje.

- Chłodnej i wilgotnej wiosny w przedświąteczny czas ciąg dalszy. Tegoroczna pogoda w pełni podporządkowuje się ludowym porzekadłom, czyli „w marcu jak w garncu”, wszystko również wskazuje na to, że również kwiecień posłucha przysłowia „Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata” - przewiduje Klejnowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vy4ec

Podziel się opinią

Share
d2vy4ec
d2vy4ec
Więcej tematów