Trwa ładowanie...
dry5o6q
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Merkel: Putin i Burkhalter porozmawiają o "okrągłych stołach" w sprawie Ukrainy

Prezydent Rosji Władimir Putin i rotacyjny przewodniczący OBWE, prezydent Szwajcarii Didier Burkhalter mają omówić w Moskwie koncepcje "okrągłych stołów", pod egidą OBWE, w sprawie Ukrainy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Angela Merkel
Angela Merkel (AFP, Fot: DANIEL NAUPOLD)
dry5o6q

Poinformowała o tym kanclerz Niemiec Angela Merkel po rozmowie telefonicznej z rosyjskim prezydentem.

Kreml ogłosił, że Burkhalter uda się 7 maja do Moskwy, aby postarać się "załagodzić napięcia na Ukrainie".

W czasie rozmów Burkhaltera i Putina "ma być omawiane przede wszystkim zorganizowanie okrągłych stołów, pod patronatem OBWE, które mają ułatwić dialog narodowy przed wyborami prezydenckimi", zaplanowanymi na Ukrainie na 25 maja - przekazała rzeczniczka niemieckiej kanclerz Christiane Wirtz.

dry5o6q

Wcześniej szef dyplomacji Niemiec Frank-Walter Steinmeier opowiedział się za zwołaniem w Genewie drugiej międzynarodowej konferencji w sprawie rozwiązania kryzysu ukraińskiego.

Steinmeier powiedział w wywiadzie dla pierwszego programu niemieckiej telewizji publicznej ARD, że zabiega o to, by po pierwszym spotkaniu genewskim zorganizować kolejne, na którym "wreszcie przyjęte zostaną jasne ustalenia, jak zatrzymać ten konflikt i krok po kroku wdrożyć rozwiązania polityczne".

Według USA i UE Ukraina spełniła ustalenia genewskie, natomiast nie uczynili tego prorosyjscy separatyści, którzy okupują budynki administracji w ok. 10 miastach na wschodzie Ukrainy.

dry5o6q

Podziel się opinią

Share

dry5o6q

dry5o6q
Więcej tematów