Trwa ładowanie...
d45685c
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Merkel i Obama zaniepokojeni eskalacją konfliktu na wschodzie Ukrainy

Angela Merkel i Barack Obama są zaniepokojeni ponownym nasileniem się walk na wschodzie Ukrainy i dalszym wspieraniem separatystów przez Rosję - poinformował Biały Dom po rozmowie telefonicznej kanclerz Niemiec i prezydenta USA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Merkel i Obama zaniepokojeni eskalacją konfliktu na wschodzie Ukrainy
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d45685c

Obama rozmawiał telefonicznie z Merkel w drodze powrotnej do Waszyngtonu z podróży do Indii i Arabii Saudyjskiej, gdy Air Force One wylądował na krótko w amerykańskiej bazie wojskowej w Ramstein w Niemczech, by zatankować paliwo.

Prezydent USA i kanclerz Niemiec byli zgodni, że Rosja nie dotrzymuje swych zobowiązań wynikających z zawartego w Mińsku we wrześniu porozumienia pokojowego. Podkreślili także, że konieczne jest także jak najszybsze uruchomienie pomocy finansowej dla Ukrainy, by ustabilizować sytuację gospodarczą tego kraju.

d45685c

Podziel się opinią

Share

d45685c

d45685c
Więcej tematów