Trwa ładowanie...

Melania Trump grozi pozwem. Plakat chorwackiej szkoły zdenerwował ją

Szkoła językowa z Zagrzebia wykorzystała wizerunek Melanii Trump do wypromowania swoich usług. W stolicy Chorwacji pojawiły się billboardy przedstawiające pierwszą damę Stanów Zjednoczonych oraz wymowne hasło: "Tylko wyobraź sobie, jak daleko możesz zajść z odrobiną angielskiego”.

Share
Melania Trump grozi pozwem. Plakat chorwackiej szkoły zdenerwował jąŹródło: PAP/EPA
dcxq4qy

Melania Trump zdenerwowała się tą sytuacją i wynajęła kancelarię prawną w Słowenii. Po zagrożeniu pozwem prywatna szkoła językowa postanowiła usunąć plakaty z wizerunkiem pierwszej damy. Jednak prawniczka Natasa Pirc-Musar nie wykluczyła dalszych kroków prawnych. "Firma, która przygotowywała ten plakat nie zna chorwackiego prawa, a to jest jasne: nikt nie może publikować wizerunku osoby w celach marketingowych, jeśli nie ma na to jej zgody“ – powiedziała Pirc Musar w chorwackiej telewizji RTL.

Autorka plakatu, ekspertka ds. marketingu Ivis Burić zapewnia, że jest jej przykro, iż plakaty zostały niewłaściwie zrozumiane, bo nie miały one na celu ośmieszenia pierwszej damy.

Melania Trump w wieku 20 lat wyjechała z rodzinnej Słowenii do Stanów Zjednoczonych. W 1998 roku poznała Donalda Trumpa, a w 2005 roku wzięła z nim ślub.

dcxq4qy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcxq4qy
Więcej tematów