Trwa ładowanie...
narkotyki

Meksyk: w masowych grobach znaleziono 9 głów i szczątki 32 osób

• Makabryczne znalezisko w Meksyku

• Na południu kraju odkryto 20 masowych grobów

• Znaleziono w nich szczątki 32 osób i 9 ludzkich głów

Share
Meksyk: w masowych grobach znaleziono 9 głów i szczątki 32 osób
Źródło: PAP/EPA, Fot: JOSE LUIS DE LA CRUZ
d271o63

W stanie Guerrero na południu Meksyku dokonano makabrycznego odkrycia. Znaleziono 20 masowych grobów, a w nich szczątki 32 osób i 9 ludzkich głów. Na razie nie wiadomo kim były ofiary.

Śledczy odkryli masowe groby na wzgórzu w miejscowości Pochahuixco, w gminie Zitala. To region od dawna nękany walkami między ścierającymi się kartelami narkotykowymi.

d271o63

Pierwszy grób odkryto we wtorek. Następne w środę i w czwartek. Poszukiwania nadal trwają, śledczy nie wykluczają, że w pobliżu mogą się znajdować kolejne masowe groby.

Przedstawiciel lokalnych sił bezpieczeństwa Roberto Alvarez przekazał, że wszystkie ciała zostały już przewiezione do stolicy stanu Chilpancingo, gdzie odbędzie się ich identyfikacja.

Jak zauważa AFP, meksykański stan Guerrero znany jest z produkcji marihuany i opium, a także z porachunków między kartelami narkotykowymi. Stan jest również jednym z najbardziej przeżartych korupcją regionów Meksyku.

Tylko podczas poprzedniego weekendu w Guerrero zamordowano co najmniej 24 osoby. To właśnie w tym stanie zaginęło w 2014 roku 43 studentów, którzy najpewniej zostali zamordowani.

Według oficjalnych danych przytoczonych przez AFP, w całym Meksyku od 2006 roku - gdy władze wypowiedziały wojnę kartelom narkotykowym - zamordowanych zostało ponad 170 tys. osób, a ponad 28 tys. uznano za zaginione.

Oprac.: Violetta Baran

d271o63

Podziel się opinią

Share
d271o63
d271o63
Więcej tematów