Trwa ładowanie...

Mediolan zmaga się ze smogiem. Zakaz wjazdu dla aut z silnikami diesla

Mediolan znów zmaga się ze smogiem. Od czterech dni przekroczone są normy dla pyłu zawieszonego. Po raz pierwszy tej jesieni władze wprowadzają kroki w ramach walki z zanieczyszczeniem powietrza, w tym ograniczenia w ruchu samochodów i zakaz grillowania.

Share
Mediolan zmaga się ze smogiem. Zakaz wjazdu dla aut z silnikami dieslaŹródło: PAP
de3c7i6

Podczas gdy limit zanieczyszczenia wynosi 50 mikrogramów na metr sześcienny, w stolicy Lombardii przekracza w tych dniach 70 mikrogramów. Gęsta mgła to w istocie chmura czarnego pyłu- wyjaśniają włoskie media.

Władze miejskie zapowiedziały, że czasowo obowiązywać będzie zakaz ruchu najbardziej zatruwających powietrze samochodów przez 10 godzin dziennie, od rana do wieczora. Ponadto wprowadzono zakaz palenia w piecach na drewno , rozpalania ognisk, grillowania i sztucznych ogni.

Poza tym, jak ogłoszono, od poniedziałku Mediolan będzie jedynym miastem we Włoszech, w którym stale obowiązywać będzie zakaz wjazdu wszystkich pojazdów z silnikiem Diesla do normy Euro 4 bez filtra cząstek stałych.

Ograniczenia mają dotyczyć także ogrzewania, które w większości gmin Niziny Padańskiej, włącznie z Mediolanem można zgodnie z przepisami włączać od niedzieli.

Miejski oddział Ligi Ochrony Środowiska (Legambiente) zaapelował do mieszkańców, by w ogóle nie włączali ogrzewania, bo – jak podkreślono - w związku z falą ciepła nie ma na razie takiej potrzeby.

de3c7i6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de3c7i6
de3c7i6
Więcej tematów