Trwa ładowanie...
dbkt5fl

Media: w Słowiańsku i Kramatorsku operacja z użyciem artylerii i lotnictwa

W Słowiańsku i Kramatorsku, na wschodzie Ukrainy, rozpoczęła się operacja przeciwko separatystom z wykorzystaniem artylerii i lotnictwa - informuje portal internetowy OstroW, który powołuje się na własne źródła i świadków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Media: w Słowiańsku i Kramatorsku operacja z użyciem artylerii i lotnictwa
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
dbkt5fl

- Zaczęła się operacja antyterrorystyczna na dużą skalę. Trwa ostrzał z powietrza pozycji bojowników, jest prowadzony ogień z dział artyleryjskich - powiedział rozmówca portalu.

Doniesienia o operacji ukraińskich sił przeciwko prorosyjskim separatystom, których Moskwa nazywa ochotnikami, pojawiają się też w sieciach społecznościowych. Użytkownicy Twittera piszą, że w Słowiańsku słychać eksplozje i serie z karabinów maszynowych. Szwankuje łączność komórkowa z powodu przeciążenia.

Inny rozmówca portalu OstroW twierdzi, że po mieście wciąż jeżdżą karetki pogotowia, a prorosyjscy bojownicy celowo zapuszczają się do dzielnic mieszkaniowych, ostrzeliwują ukraińskie pozycje i nim siły ukraińskie odpowiedzą ogniem, odjeżdżają. "Wtedy wychodzi na to, że to nasi strzelają tam, gdzie są ludzie" - opowiada rozmówca portalu.

dbkt5fl

Agencja Associated Press pisze, że rebelianci zestrzelili w czwartek nad Słowiańskiem wojskowy śmigłowiec. Reporter agencji twierdzi, że do strącenia helikoptera doszło w trakcie ciężkich walk wokół tego miasta kontrolowanego przez separatystów. Nie jest jasne, jakiej broni użyli bojownicy do zestrzelenia śmigłowca, ani co stało się z załogą.

Agencja Interfax-Ukraina pisze, że nie ma oficjalnego potwierdzenia informacji o operacji w Słowiańsku i Kramatorsku.

dbkt5fl

Podziel się opinią

Share
dbkt5fl
dbkt5fl