Trwa ładowanie...

Media: w Petersburgu podpalono budynek, gdzie mieści się "fabryka trolli"

• W Petersburgu płonie budynek, w którym - jak pisze newsru.com - mieści się tzw. "fabryka trolli"
• Do podpalenia budynku użyto koktajli Mołotowa

Media: w Petersburgu podpalono budynek, gdzie mieści się "fabryka trolli"Źródło: Fotolia, fot: psphotography
d25wxsz
d25wxsz

W Petersburgu użyto koktajli Mołotowa do podpalenia budynku, gdzie mieści się, jak pisze portal newsru.com, "fabryka trolli", czyli petersburska machina propagandowa wspierająca oficjalną linię Kremla. Portal zaznacza, że o incydencie, do którego doszło w nocy z wtorku na środę, powiadomiono dopiero w czwartek.

Media piszą, że lokalne kamery zarejestrowały zamaskowanych dwóch napastników, którzy w okno drugiej kondygnacji, gdzie znajduje się także redakcja gazety "Niewskije nowosti", rzucili trzy butelki z płynem zapalającym. Powstały pożar został ugaszony przez zarządcę budynku; nikt w pożarze nie ucierpiał. Nagranie z kamery przekazano policji. Trwa liczenie strat materialnych.

Petersburski portal fontanka.ru pisze, że gazeta jest jednym z medialnych aktywów kremlowskiego restauratora Jewgienija Prigożyna. Niektóre media niedwuznacznie sugerują, że to on sponsoruje tzw. fabrykę trolli.

W budynku, który podpalono, kwaterują też komentatorzy internetowi - dziesiątki młodych ludzi, którzy za pieniądze próbują uformować pożądaną opinię ludzi na taki czy inny temat - pisze fontanka.ru.

d25wxsz

Portal newsru.com przypomina, że petersburski biznesmen Prigożyn od dawna zna się z Władimirem Putinem i innymi wysoko postawionymi rosyjskimi urzędnikami. W roku 2013 magazyn "Forbes" pisał o zawrotnej karierze Prigożyna, wskazując, że w ciągu 11 lat przebył drogę od organizowania przyjęć dla głowy państwa do roli największego podwykonawcy resortu obrony - pisze newsru.com.

W maju agencja Associated Press opisała petersburską centralę rosyjskiej wojny propagandowej prowadzonej w internecie, gdzie tzw. trolle "otrzymują codzienne instrukcje, określające, co mają pisać i jakie emocje wywoływać".

d25wxsz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25wxsz
Więcej tematów