Trwa ładowanie...
d1ayvty

Media odpowiedzialne za przemoc wśród dzieci

d1ayvty
d1ayvty

Telewizja, nagrania muzyczne, gry video i filmy prowadzą do wzrostu przemocy wśród dzieci - tak brzmi jedno z najbardziej stanowczych oświadczeń w sprawie przemocy w USA, opublikowane w środę przez cztery ogólnokrajowe stowarzyszenia ochrony zdrowia.
Długotrwałe oglądanie przemocy w mediach może prowadzić do emocjonalnego znieczulenia na przemoc w normalnym życiu - napisano we wspólnym oświadczeniu
Cztery amerykańskie organizacje (The American Medical Association, The American Academy of Pediatrics, The American Psychological Association oraz The American Academy of Child and Adolescent Psychiatry)
- na podstawie prowadzonych przez ponad 30 lat badań - stwierdziły, że oglądanie przemocy w mediach może prowadzić do wzrostu agresywnego nastawienia i zachowań, szczególnie u dzieci.
Przeciwnik przemocy w mediach, republikański senator Sam Brownback porównał oświadczenie do wcześniejszego stanowiska lekarzy, że palenie papierosów może spowodować raka. Dzieci, które widzą mnóstwo przemocy, są bardziej skłonne widzieć ją w prawdziwym życiu jako sposób na rozwiązywanie konfliktów. Są również bardziej skłonne uznać, że przemoc jest akceptowanym zachowaniem - podkreślił Brownback.
Jeff Bobeck, rzecznik amerykańskiego Stowarzyszenia Nadawców Telewizyjnych powiedział, że rodzice mają możliwość ograniczania dostępu do telewizji. Uważamy, że więcej rodziców powinno korzystać z tych rozwiązań - podkreślił.(aka)

d1ayvty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ayvty
Więcej tematów