PolskaMedia o Internecie: 14 września, piątek

Media o Internecie: 14 września, piątek

Prawo i Gospodarka: Nowy pomysł na e-bankowość

Amerykańskie banki wprowadzają do swojej oferty tzw. rachunek zintegrowany. Dzięki tej usłudze każdy klient otrzymuje swoją indywidualną stronę internetową, na której znajdują się wszystkie informacje dotyczące jego rachunków.

Kryzys, który od połowy zeszłego roku dziesiątkuje dot-comy na całym świecie, dotknął również banki internetowe. W zeszłym tygodniu zamknięto pioniera e-bankowości, irlandzko-francuski first-e. Wcześniej przestał istnieć amerykański Wingspan.com należący do Bank One. Nie funkcjonuje już Mbanx założony przez angielski bank Barclay's. Realizowany przez te instytucje finansowe model biznesowy nie sprawdził się. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych z powodzeniem rozwija się nowy pomysł na bankowość elektroniczną - account aggregation (rachunek zintegrowany).

Więcej: Prawo i Gospodarka: Nowy pomysł na e-bankowość

Puls Biznesu: Podział Optimusa potrwa zaledwie trzy miesiące
Podział Optimusa jest już faktem. Teraz wszystko pójdzie bardzo sprawnie - obiecuje Jacek Krawczyk, prezes spółki. Proces ma zakończyć się w ciągu trzech miesięcy. Nowy Optimus chce odzyskać utraconą pozycję, zakończyć czwarty kwartał na plusie i mieć ponad 700 mln zł przychodów w 2002 r. Poniedziałkowe walne przesądziło o podziale Optimusa na dwie części - portalową i technologiczną. Uchwałę przyjęto 100 proc. głosów, a na NWZA pojawiło się zaledwie sześciu akcjonariuszy, dysponujących 55 proc. kapitału.
Więcej: * Puls Biznesu: Podział Optimusa potrwa zaledwie trzy miesiące *

Życie: Pośrednik - Internet
Małe firmy będą wysyłać dokumenty do ZUS Internetem. Taka forma od 18 września stanie się obowiązkowa dla wszystkich, którzy zatrudniają co najmniej 21 pracowników. Wcześniej taki obowiązek miały większe firmy. Według szacunków Zakładu elektronicznie rozliczane będą składki za ok. 70% ubezpieczonych. - Mamy nadzieję, że w przyszłości wszyscy płatnicy będą przekazywać do nas dokumenty w formie elektronicznej. Ułatwia to pracę między ZUS a przedsiębiorcami - powiedział nam Mariusz Ulicki, wiceprezes Zakładu odpowiedzialny za komputeryzację. Przede wszystkim zaś takie rozliczenie zmniejsza liczbę błędów, jakie trafiają do bazy danych ZUS. Podczas gdy w dokumentach wypełnianych ręcznie lub przekazywanych jako wydruki z programu Płatnik jest 25% błędów, w tych przekazywanych drogą elektroniczną zaledwie 8%.
Więcej: * Pośrednik: Internet*
(miz)

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)