Trwa ładowanie...
d2pvyrz
IAR

McCain: Putin musi zapłacić za swoją agresję

Republikański senator John McCain wyraził przekonanie, że Rosja będzie podejmować dalsze agresywne działania na wschodzie Europy. W rozmowie z polskimi dziennikarzami McCain ubolewał, że prezydent Władimir Putin nie zapłacił dotychczas wysokiej ceny za zajęcie Krymu i destabilizację wschodniej Ukrainy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Senator John McCain
Senator John McCain (PAP/EPA, Fot: Andreas Gebert)
d2pvyrz

- Nie sądzę, że Putin stanowi bezpośrednie zagrożenie dla Polski, bo Polska jest bardzo silnym państwem. Uważam jednak, że kraje bałtyckie są obecnie poddane ogromnej presji ze strony Władimira Putina. Jeśli uda mu się tam oraz w Mołdawii, to wzrośnie jego apetyt na dalszą agresję. Dlatego jego agresja powinna spotykać się ze stałą odpowiedzią i powinien płacić za nią wyższą cenę niż obecnie - powiedział amerykański senator.

Działania Władimira Putina na Ukrainie John McCain określił mianem haniebnych.

Zniesienie wiz? "Kiedyś na pewno"

d2pvyrz

Senator John McCain zapowiedział, że osobiście podejmie próbę włączenia Polski do Programu Ruchu Bezwizowego. Senator wyraził przekonanie, że zniesienie wiz dla Polaków cieszy się szerokim poparciem w Kongresie.

Deklarację w sprawie wiz dla Polaków John McCain złożył odbierając z rąk ambasadora w Waszyngtonie Ryszarda Schnepfa nagrodę "Orła Białego". Senator wyjaśnił, że odpowiednie przepisy postara się dołączyć do budżetu resortu obrony. - Już dawno powinny nastąpić zmiany w Programie Ruchu Bezwizowego dające Polakom taką samą możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych jaką mają pozostali Europejczycy- powiedział.

McCain wyraził przekonanie, że większość kongresmanów popiera zniesienie wiz dla Polaków. - Muszę jednak przestrzec, że budżet obronny może zostać zawetowany przez prezydenta z zupełnie innych powodów, więc nie mogę niczego zagwarantować. Kiedyś jednak wizy na pewno zostaną zniesione, bo to jedyne słuszne rozwiązanie - zaznaczył senator.

W Kongresie Stanów Zjednoczonych od wielu lat są podejmowane próby włączenia Polski do Programu Ruchu Bezwizowego. Ostatnie wysiłki w tej sprawie spełzły na niczym, gdy Republikanie zablokowali reformę imigracyjną.

d2pvyrz

Podziel się opinią

Share

d2pvyrz

d2pvyrz
Więcej tematów