Trwa ładowanie...
dtygo5p
RMF FM

Mąż dyrektorki rodzinnego domu dziecka skazany za molestowanie 16-latki

Gdański sąd skazał na rok więzienia męża byłej dyrektor rodzinnego domu dziecka. Mężczyzna został uznany winnym wielokrotnego molestowania seksualnego 16-letniej wychowanki - podaje RMF FM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mąż dyrektorki rodzinnego domu dziecka skazany za molestowanie 16-latki
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
dtygo5p

Jeśli wyrok się uprawomocni, skazany spędzi w więzieniu nieco ponad 4 miesiące, bo prawie osiem przesiedział już w areszcie. Mężczyzna ma też zapłacić swojej ofierze 10 tysięcy złotych odszkodowania. Skazany dostał także 10-letni zakaz kontaktu z molestowaną nastolatką i dożywotni zakaz pracy związanej z leczeniem, edukacją, wychowaniem czy opieką nad nieletnimi.

Sąd przyznał, że nie było świadków molestowania i miał problem z tym, komu w tej sprawie uwierzyć. Małżeństwo, które prowadziło rodzinny dom dziecka, argumentowało, że oskarżenie o molestowanie to odwet ze strony dziewczyny za zakazy i surowe traktowanie. Jednak wersję tę podważyła opinia psychologa, który badał molestowaną 16-latkę i stwierdził, że dziewczyna nie ma tendencji odwetowych.

Mąż byłej dyrektorki domu dziecka miał molestować podopieczną od października 2012 roku do wiosny 2013 roku. Chodziło przede wszystkim o wielokrotne dotykanie dziewczyny w miejscach intymnych. Raz, gdy mężczyzna był sam w domu z nastolatką, miał także próbować dokonać gwałtu przez "doprowadzenie do innej czynności seksualnej". Nie zrobił tego, bo nastolatce udało się wyrwać i uciec.

Źródło: RMF FM

dtygo5p

Podziel się opinią

Share
dtygo5p
dtygo5p
Więcej tematów