Trwa ładowanie...
d39ozct
d39ozct
PR1

'Matysiakowie' pozostają w Jedynce


Radiowa powieść "Matysiakowie" zostaje w Programie 1 Polskiego
Radia. Zmieni się jednak jej pora emisji - poinformował rzecznik
radia Tadeusz Fredro-Boniecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d39ozct

Stacja w zeszłym miesiącu zapewniała, że "Matysiakowie" na pewno będą obecni na antenie Jedynki, ale tylko do końca września. Dalszy ich los nie był znany. W kwietniu tego roku zmarł twórca słuchowiska Jerzy Janicki, nie zostawiając dalszych wskazówek na temat ich przyszłości.

W związku ze zmianą ramówki Programu 1 Polskiego Radia od 3 września br. powieść (emitowana dotychczas w soboty o godz. 13.05), zmienia swoją porę emisji na niedzielę na godz. 10.05.

Cotygodniowe spotkania z rodziną Matysiaków, stały się dla wielu ludzi w Polsce swoistą tradycją obyczajową. Na "Matysiakach" wzorowały się powieści radiowe m.in. Słowaków, Czechów, Węgrów i Niemców. Od momentu nadania pierwszego odcinka minęło 45 lat. Przez te wszystkie lata powieść lansowała i umacniała postawy patriotyczne, szacunek dla pracy, przyjaźń i dobroć ludzką, wartość rodziny, miłość do Warszawy. Ma też dla Warszawy zasługi zupełnie konkretne. Z inicjatywy "Matysiaków" powstał na prawobrzeżnej stronie Warszawy, na Saskiej Kępie dom spokojnej starości im. Matysiaków, na Krakowskim Przedmieściu stanął pomnik Bolesława Prusa, powróciła nad Wisłę odrestaurowana warszawska Syrenka.

d39ozct

Do tej pory nadano 2636 odcinków.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d39ozct

d39ozct
d39ozct
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów