ycipk-49dnsc
ycipk-49dnsc
PR1

'Matysiakowie' pozostają w Jedynce


Radiowa powieść "Matysiakowie" zostaje w Programie 1 Polskiego
Radia. Zmieni się jednak jej pora emisji - poinformował rzecznik
radia Tadeusz Fredro-Boniecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-49dnsc

Stacja w zeszłym miesiącu zapewniała, że "Matysiakowie" na pewno będą obecni na antenie Jedynki, ale tylko do końca września. Dalszy ich los nie był znany. W kwietniu tego roku zmarł twórca słuchowiska Jerzy Janicki, nie zostawiając dalszych wskazówek na temat ich przyszłości.

W związku ze zmianą ramówki Programu 1 Polskiego Radia od 3 września br. powieść (emitowana dotychczas w soboty o godz. 13.05), zmienia swoją porę emisji na niedzielę na godz. 10.05.

Cotygodniowe spotkania z rodziną Matysiaków, stały się dla wielu ludzi w Polsce swoistą tradycją obyczajową. Na "Matysiakach" wzorowały się powieści radiowe m.in. Słowaków, Czechów, Węgrów i Niemców. Od momentu nadania pierwszego odcinka minęło 45 lat. Przez te wszystkie lata powieść lansowała i umacniała postawy patriotyczne, szacunek dla pracy, przyjaźń i dobroć ludzką, wartość rodziny, miłość do Warszawy. Ma też dla Warszawy zasługi zupełnie konkretne. Z inicjatywy "Matysiaków" powstał na prawobrzeżnej stronie Warszawy, na Saskiej Kępie dom spokojnej starości im. Matysiaków, na Krakowskim Przedmieściu stanął pomnik Bolesława Prusa, powróciła nad Wisłę odrestaurowana warszawska Syrenka.

ycipk-49dnsc

Do tej pory nadano 2636 odcinków.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-49dnsc

ycipk-49dnsc
ycipk-49dnsc