Trwa ładowanie...
dme1sjs

Maturzyści żegnają się ze szkołą

Tegoroczni maturzyści kończą w piątek zajęcia w szkołach. 9 maja pierwszy pisemny egzamin maturalny z języka polskiego będzie zdawać ponad pół miliona absolwentów.
Share
dme1sjs

Egzaminy maturalne odbędą się w dwóch wariantach: tzw. nowej i starej maturze. Z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu wynika, że do nowej matury przystąpi ok 6,5 tys. maturzystów czyli 1,29% ogółu zdających.

W zakres nowej matury wchodzą jako obowiązkowe język polski, język obcy, matematyka oraz egzamin z wybranego przez absolwenta przedmiotu, m.in. geografii, historii lub filozofii. Są to egzaminy pisemne a ich terminy pomiędzy 10 a 25 maja wyznaczyła Centralna Komisja Egzaminacyjna. Maturzyści zdają je w tym samym czasie na terenie całego kraju.

Po egzaminach pisemnych odbędą się ustne. W ramach nowej matury zdawać się będzie egzaminy z języka polskiego i obcego nowożytnego. Według starej matury, ustnie zdaje się egzamin z języka polskiego i z przedmiotu wybranego jako drugi pisemny.

Według danych Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, najwięcej absolwentów zdaje nową maturę w woj. małopolskim a najmniej w świętokrzyskim. (jask)

dme1sjs

Podziel się opinią

Share
dme1sjs
dme1sjs
Więcej tematów