Trwa ładowanie...
d1o7gu8
język
12-05-2006 13:00

Matura z niemieckiego: pocztówka z wycieczki i list do kolegi

Podobne tematy, jak w zeszłym tygodniu na maturze z angielskiego, pojawiły się na egzaminie z języka niemieckiego. Uczniowie musieli napisać pocztówkę z górskiej wycieczki i list do kolegi o obozie sportowym. Analizowali także prognozę pogody i tekst o urodzinach młodej dziewczyny. Najwięcej problemów maturzystom sprawiły zadania związane z wcześniej wysłuchanym nagraniem. Niektórzy narzekali, że nie słyszeli dobrze, bo magnetofon był ustawiony w złym miejscu.

d1o7gu8
d1o7gu8

W szkołach trwają egzaminy ustne. Każdy maturzysta musi zdać co najmniej dwa - z języka polskiego i obcego. Uczniowie mówią, ze egzamin na egzaminie z języka obcego trzeba nie tylko umieć wypowiadać się po angielsku czy niemiecku, ale także orientować się we współczesnym świecie. Padają pytania o rolę pieniędzy w życiu człowieka czy katastrofy naturalne.

To nie koniec maturalnego maratonu. W poniedziałek uczniowie napiszą test z chemii. W przyszłym tygodniu abiturientów czekają jeszcze egzaminy między innymi z historii, fizyki i języka francuskiego.

d1o7gu8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o7gu8
Więcej tematów