Trwa ładowanie...

Matura 2020. Kiedy dzieci wrócą do szkół? Opinie kandydatów na prezydenta na temat egzaminów

Koronawirus zmienił całkowicie tegoroczny rok szkolny. Uczniowie i nauczyciele muszą pracować zdalnie, a maturzyści i uczniowie klas ósmych przeżywają dodatkowy stres z powodu terminów egzaminów. Sprawę skomentowali również kandydaci na prezydenta w forsowanych przez PiS wyborach.

Share
Matura 2020. Kiedy dzieci wrócą do szkół? Opinie kandydatów na prezydenta na temat egzaminówŹródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d43ak5x

W ramach działań "Latarnika Wyborczego" kandydatów w wyborach prezydenckich zapytano, czy z uwagi na obecną sytuację w szkołach matury i egzaminy ósmoklasisty powinny być odwołane w bieżącym roku szkolnym? Oto odpowiedzi:

Matura 2020 odwołana? ZGADZAM SIĘ

  • Małgorzata Kidawa-Błońska Takie zamknięte odpowiedzi nie oddają w dwu jednocześnie poruszanych sprawach możliwości odpowiedzi. Matury powinny się odbyć, lecz w późniejszym terminie i w porozumieniu z wyższymi uczelniami, a przy konkursie świadectw ósmoklasistów powinno się w punktacji uwzględniać wszelkie dodatkowe aktywności uczniów, w tym np. ich udział w wolontariacie.
  • Szymon Hołownia Anulowanie egzaminów pomoże powstrzymać epidemię. Przekładanie terminu matur i egzaminów ósmoklasisty na nieokreślony termin, skutkować będzie podtrzymywaniem napięcia i lęku wśród młodzieży. Oni nie są teraz w stanie skupić się na egzaminach! Nie czas na eksperymenty na żywym organizmie i egzekwowanie wiedzy, a na wsparcie, empatię i pomoc w nabywaniu przez uczniów umiejętności radzenia sobie ze swoimi emocjami. Rekrutacja na studia i do szkół średnich może odbywać na podstawie końcoworocznych ocen.

Zobacz też: Jest lek na koronawirusa? Wirusolog ma radę dla kolegów

  • Stanisław Żółtek Powinny być odwołane i przesunięte na dwa miesiące później.
  • Marek Jakubiak To są decyzje w kompetencjach MEN i MZ.
  • Władysław Kosiniak-Kamysz Brak komentarza

Matura 2020 odwołana? NIE ZGADZAM SIĘ

  • Robert Biedroń Należy rozważyć możliwość przeprowadzenia egzaminów w sierpniu lub przeprowadzenia ich online. Odwołanie powinno być ostatecznością, którą należy rozważyć po konsultacjach ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, rodzicami i samymi uczniami. Przedstawiłem to w swoim planie "Zdrowia Polska - nowa nadzieja".
  • Krzysztof Bosak Możliwe i potrzebne jest zorganizowanie egzaminów w przesuniętym terminie i z zachowaniem środków bezpieczeństwa zapewniających ochronę przed zarażeniem.

Matura 2020 odwołana? NIE MAM ZDANIA

  • Mirosław Piotrowski To powinna być decyzja podjęta przez wirusologów, w konsultacji z samorządami prowadzącymi szkoły i środowiskiem nauczycielskim.

Matura 2020 odwołana? BRAK ODPOWIEDZI

  • Andrzej Duda
  • Paweł Tanajno
d43ak5x

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43ak5x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43ak5x
d43ak5x
Więcej tematów