Trwa ładowanie...
d49zsvy

Matura 2020. Kiedy dzieci wrócą do szkół? Opinie kandydatów na prezydenta na temat egzaminów

Koronawirus zmienił całkowicie tegoroczny rok szkolny. Uczniowie i nauczyciele muszą pracować zdalnie, a maturzyści i uczniowie klas ósmych przeżywają dodatkowy stres z powodu terminów egzaminów. Sprawę skomentowali również kandydaci na prezydenta w forsowanych przez PiS wyborach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matura 2020. Kiedy dzieci wrócą do szkół? Opinie kandydatów na prezydenta na temat egzaminów
Matura 2020. Kiedy dzieci wrócą do szkół? Opinie kandydatów na prezydenta na temat egzaminów (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d49zsvy

W ramach działań "Latarnika Wyborczego" kandydatów w wyborach prezydenckich zapytano, czy z uwagi na obecną sytuację w szkołach matury i egzaminy ósmoklasisty powinny być odwołane w bieżącym roku szkolnym? Oto odpowiedzi:

Matura 2020 odwołana? ZGADZAM SIĘ

  • Małgorzata Kidawa-Błońska Takie zamknięte odpowiedzi nie oddają w dwu jednocześnie poruszanych sprawach możliwości odpowiedzi. Matury powinny się odbyć, lecz w późniejszym terminie i w porozumieniu z wyższymi uczelniami, a przy konkursie świadectw ósmoklasistów powinno się w punktacji uwzględniać wszelkie dodatkowe aktywności uczniów, w tym np. ich udział w wolontariacie.
  • Szymon Hołownia Anulowanie egzaminów pomoże powstrzymać epidemię. Przekładanie terminu matur i egzaminów ósmoklasisty na nieokreślony termin, skutkować będzie podtrzymywaniem napięcia i lęku wśród młodzieży. Oni nie są teraz w stanie skupić się na egzaminach! Nie czas na eksperymenty na żywym organizmie i egzekwowanie wiedzy, a na wsparcie, empatię i pomoc w nabywaniu przez uczniów umiejętności radzenia sobie ze swoimi emocjami. Rekrutacja na studia i do szkół średnich może odbywać na podstawie końcoworocznych ocen.
d49zsvy

Zobacz też: Jest lek na koronawirusa? Wirusolog ma radę dla kolegów

  • Stanisław Żółtek Powinny być odwołane i przesunięte na dwa miesiące później.
  • Marek Jakubiak To są decyzje w kompetencjach MEN i MZ.
  • Władysław Kosiniak-Kamysz Brak komentarza
d49zsvy

Matura 2020 odwołana? NIE ZGADZAM SIĘ

  • Robert Biedroń Należy rozważyć możliwość przeprowadzenia egzaminów w sierpniu lub przeprowadzenia ich online. Odwołanie powinno być ostatecznością, którą należy rozważyć po konsultacjach ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, rodzicami i samymi uczniami. Przedstawiłem to w swoim planie "Zdrowia Polska - nowa nadzieja".
  • Krzysztof Bosak Możliwe i potrzebne jest zorganizowanie egzaminów w przesuniętym terminie i z zachowaniem środków bezpieczeństwa zapewniających ochronę przed zarażeniem.

Przeczytaj też: Kiedy powrót do szkoły? Kiedy matura 2020? Jest decyzja ministra edukacji

Matura 2020 odwołana? NIE MAM ZDANIA

  • Mirosław Piotrowski To powinna być decyzja podjęta przez wirusologów, w konsultacji z samorządami prowadzącymi szkoły i środowiskiem nauczycielskim.

Matura 2020 odwołana? BRAK ODPOWIEDZI

  • Andrzej Duda
  • Paweł Tanajno

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49zsvy

Podziel się opinią

Share
d49zsvy
d49zsvy
Więcej tematów