Trwa ładowanie...
d2ek6hw
matura

Matura 2020. Będzie amnestia maturalna. MEN zabrało głos

Matura 2020. Epidemia koronawirusa sprawiła, że tegoroczne matury zostały przeniesione na późniejszy termin. Nie odbędą się też matury ustne. Czy w tym roku będzie obowiązywała amnestia maturalna? Minister edukacji zabrał głos w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matura 2020. Czy będzie amnestia maturalna?
Matura 2020. Czy będzie amnestia maturalna? (Getty Images)
d2ek6hw

Matura 2020. Czy będzie amnestia maturalna?

Matura 2020 ze względu na epidemie koronawirusa nie odbyła się w maju. Zostały przełożone na późniejszy termin. Ministerstwo Edukacji Narodowej podało, że rozpoczną się 8 czerwca i zakończą 29 dnia tego miesiąca. Przygotowano też zmiany w przebiegu matury. W tym roku nie będzie ustnej matury.

To rodziło niepewność u osób, które w zeszłym roku nie zdały ustnej matury i w tym chciały ponownie przystąpić do egzaminu. Z informacji przekazanych przez MEN wynika, że nie będzie to możliwe. Szef resortu edukacji podjął decyzję o objęciu takich osób amnestią maturalną.

d2ek6hw

"Absolwenci, którzy w 2020 r. deklarowali ponowne przystąpienie do ustnego egzaminu maturalnego, aby ten egzamin zdać, nie będą do niego przystępowali" - czytamy w rozporządzeniu MEN, które cytuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Matura 2020. Amnestia maturalna - kto skorzysta?

Z amnestii maturalnej nie będą mogli skorzystać wszyscy uczniowie. Świadectwo dojrzałości bez zdawania matury ustnej otrzymają ci uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 30 proc. punktów możliwych do uzyskania z egzaminu pisemnego z każdego przedmiotu obowiązkowego oraz przystąpić do egzaminu z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego.

Zgodnie z decyzją MEN, w tym roku nie będzie ustnych matur, choć część uczniów może do nich przystąpić. Chodzi o tych uczniów, którzy chcą podejść do rekrutacji na zagranicznych uczelniach. Chęć podejścia do matury ustnej należy zgłosić dyrektorowi swojej szkoły do 22 maja.

d2ek6hw

Trójka i Kazik. Jarosław Gowin o aferze: "bezprecedensowe". Nie podoba mu się "stanowisko" Rady Mediów Narodowych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ek6hw

Podziel się opinią

Share

d2ek6hw

d2ek6hw
Więcej tematów