Trwa ładowanie...

Matura 2019: znamy ogólnopolskie wyniki matur. Uczniowie uzyskali lepszą średnią z matematyki, niż z języka polskiego

Matura 2019: znamy ogólnopolskie wyniki matur dla liceów i techników. Chociaż trudności sprawiała matematyka, absolwenci uzyskali z niej lepszą średnią, niż z języka polskiego.

Matura 2019: znamy ogólnopolskie wyniki matur. Uczniowie uzyskali lepszą średnią z matematyki, niż z języka polskiegoŹródło: iStock.com
d51qeau

Matura 2019 - znamy ogólnopolskie wyniki matur

Dziś, 4 lipca 2019 OKE opublikowała wyniki matur. W tym toku egzamin dojrzałości zdało 80,5 proc. z ponad 247 tysięcy absolwentów szkół średnich. 13 proc. nie zaliczyło jednego przedmiotu i będzie mogło podejść do egzaminu poprawkowego, natomiast reszta matury nie zdała. Przypominamy, że aby zaliczyć maturę, należy uzyskać wynik nie mniejszy niż 30 proc, co dotyczy zarówno matury ustnej i pisemnej, jak i przedmiotu, który wybranego przez uczniów przedmiotu dodatkowe. Osoby, które nie zaliczyły wyłącznie jednego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej lub pisemnej, mogą zdać maturę w terminie poprawkowym, którego harmonogram udostępniliśmy poniżej:

Matura poprawkowa, część pisemna – wtorek, 20 sierpnia, godz. 9:00
Matura poprawkowa, część ustna (język polski, języki mniejszości narodowych, języki obce nowożytne – prezentacja i wypowiedź – formuła od 2015 r.) – wtorek i środa, 20 - 21 sierpnia 2019

Wyniki matur z poszczególnych przedmiotów

Matura 2019 – język polski
W tym roku egzamin dojrzałości z języka polskiego na poziomie podstawowym zaliczyło 95 proc. absolwentów szkół średnich. Średni wynik w skali Polski nie był zbyt wysoki, gdyż wyniósł 52 proc.

d51qeau

Matura 2019 – matematyka
Matematykę na poziomie podstawowym zaliczyło 86 proc. maturzystów. Interesujący jest jednak fakt, że średni wynik tego egzaminów był lepszy niż z języka polskiego i wyniósł 58 proc.

Matura 2019 – język angielskim
Najczęściej wybieranym językiem obcym na maturze jest język angielski. Na poziomie podstawowym maturę z angielskiego zaliczyło 94 proc. zdających. Średni wynik w skali kraju wyniósł aż 72 proc.

Wyniki matur 2019 – liceum i technikum

Najwyższy poziom zdawalności egzaminów maturalnych, który wyniósł 86,4 proc., odnotowanych w liceach. W technikach w tym roku maturę zaliczyło 70,5 proc. absolwentów. Niecałe 9 proc. licealistów musi podejść do sierpniowej poprawki, a w technikach ten wskaźnik wynosi 20 proc. Średni wynik matury z języka polskiego na poziomie podstawowym, u licealistów wyniósł 55 proc., a u uczniów techników 45 proc. Średnia dla matematyki w liceach wyniosła 64 proc, podczas gdy w technikach 49 proc. Największe wyniki w obu rodzajach szkół średnich uzyskano z języka angielskiego. Średnia zdawalność absolwentów z liceum wyniosła 78 proc., a maturzystów z techników 63 proc.

d51qeau
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d51qeau
Więcej tematów