Trwa ładowanie...
d4fyywv

Matura 2018. CKE: Maturę zdało 86% tegorocznych absolwentów

Matura 2018. Centralna Komisja Egzaminacyjna zdradziła, że tegoroczną maturę zdało 86% tegorocznych absolwentów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matura 2018. CKE: Maturę zdało 86% tegorocznych absolwentów
Matura 2018. CKE: Maturę zdało 86% tegorocznych absolwentów (iStock.com)
d4fyywv

Matura 2018 - cke ogłosiło wyniki

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła, że w 2018 roku świadectwo dojrzałości uzyskało 86% tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Uwzględniono zarówno wyniki maturzystów zdających egzamin w maju, jak i tych, którzy podeszli do niego w czerwcu oraz podczas sesji poprawkowej w sierpniu.

Dokładne wyniki

d4fyywv

Już wiadomo, że egzaminy ustny z języka polskiego zdało 98% tegorocznych maturzystów, 88% z matematyki, a z najczęściej wybieranego języka, czyli angielskiego 96%. Wstępne dane CKE, które były ujawnione pod koniec czerwca (obejmowały jedynie sesję maturalną majową bez dodatkowej sierpniowej) egzamin dojrzałości zdało 79,7% absolwentów tegorocznych szkól ponadgimnazjalnych. Do poprawki w sierpniu miało prawo 14,8% maturzystów, którzy nie zdali jednego przedmiotu. Uczniowie, którzy oblali więcej niż jeden przedmiot, do matury będą mogli podejść dopiero za rok.

Wyniki matur – 2017

Według danych opublikowanych w czerwcu 2017 roku, w zeszłym toku egzamin dojrzałości zdało 78,5% maturzystów. Prawo do egzaminu poprawkowego w sierpniu uzyskało wówczas 14,8%, a ostatecznie świadectwa maturalne w roku 2017 otrzymało 84,5 % maturzystów.

Podstawa rekrutacji na studia

d4fyywv

Trzeba pamiętać, że to właśnie wyniki uzyskane na maturze stanowią podstawę rekrutacji na studia. Tegoroczni absolwenci są drugim rocznikiem, który mógł odwoływać się do wyniku matury. Takie postępowanie jest dwuinstancyjne. Wynik kwestionowany przez maturzystę był weryfikowany w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Jeżeli maturzysta w dalszym ciągu go kwestionował, mógł odwołać się również do Kolegium Arbitrażu

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d4fyywv

d4fyywv
d4fyywv
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów