Trwa ładowanie...
d1cz0nj

Matka Stefana W. ostrzegała przed synem. Reakcji nie było

Tuż przed wyjściem Stefana W. z więzienia, jego matka zawiadomiła policję. Kobieta była zaniepokojona stanem psychicznym syna. Policja wysłała pismo do dyrektora zakładu karnego, który jednak nie zareagował.
Share
Stefan W. tydzień przed wyjściem z więzienia zaniepokoił swoim zachowaniem matkę. Kobieta poszła na policję
Stefan W. tydzień przed wyjściem z więzienia zaniepokoił swoim zachowaniem matkę. Kobieta poszła na policjęŹródło: East News, Fot: Marcin Gadomski/Agencja SE
d1cz0nj

Kobieta poinformowała o problemach syna komendanta komisariatu przy ulicy Białej w Gdańsku. Ten jeszcze tego samego dnia zawiadomił władze zakładu karnego Gdańsk-Przeróbka. To z tej placówki tydzień później wyszedł Stefan W.

- Komendant poprosił zakład karny o podjęcie możliwych dostępnych działań - powiedziała "Gazecie Wyborczej" Karina Kamińska z KMP w Gdańsku. Według informacji gazety, odpowiedź brzmiała, że nic złego się nie dzieje. Na twitterowym koncie Służby Więziennej można znaleźć nieco inną wersję wydarzeń.

Słyszał głosy, czuł się pokrzywdzony

Kobieta zgłosiła, że jej syn słyszał głosy, czuł się mocno pokrzywdzony pobytem w więzieniu, a o swoją sytuację obwiniał polityków. Mimo to końcówkę wyroku odsiadywał w zakładzie półotwartym. Stefan W. wyszedł na wolność 8 grudnia. Był skazany na pięć i pół roku więzienia za napady na banki.

d1cz0nj

W niedzielę 13 stycznia 27-latek zaatakował nożem prezydenta Gdańska w czasie finału WOŚP na Placu Węglowym. Paweł Adamowicz zmarł kilkanaście godzin później w szpitalu. Jako przyczynę śmierci wskazuje się krwotok wewnętrzny.

Podrobiona plakietka

Dziennikarze portalu trojmiasto.wyborcza.pl dowiedzieli się, że Stefan W. wszedł na scenę posługując się podrobioną plakietką. "Znacząco różniła się układem graficznym i zamieszczonymi na niej elementami" - czytamy.

Zobacz także: Najbardziej wzruszający moment wiecu w Gdańsku. Tysiące ludzi płakało

Poza WOŚP wzory identyfikatorów znali pracownicy firmy ochroniarskiej "Tajfun". Jej władze przygotowują raport dotyczacy zabezpieczenia niedzielnej imprezy.

d1cz0nj

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1cz0nj

Podziel się opinią

Share
d1cz0nj
d1cz0nj
Więcej tematów