Trwa ładowanie...
d3y14z5

Matka Kurka triumfuje. WOŚP wycofuje pozew przeciw blogerowi

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wycofała pozew wniesiony przeciw blogerowi znanemu jako Matka Kurka. "Każdy prawnik, zwłaszcza adwokat wie, że jest to największa porażka, jaką przed sądem cywilnym może zaliczyć strona procesowa" - ogłosił triumfalnie na swojej stronie Piotr Wielgucki, autor bloga. I załączył postanowienie sądu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matka Kurka triumfuje. WOŚP wycofuje pozew przeciw blogerowi
(WP, Fot: Marcin Gadomski)
d3y14z5

Wynika z niego, że 7 kwietnia 2015 r., do Sądu Okręgowego w Legnicy wpłynęło pismo procesowe, przesłane przez pełnomocnika fundacji WOŚP mecenasa Jacka Zagajewskiego, w którym strona powodowa cofnęła pozew. "Ponieważ cofnięcie miało miejsce jeszcze przed rozprawą, stosownie do treści art. 203 kpc sprawę należało umorzyć" - czytamy w piśmie przesłanym przez sąd.

"Wycofanie pozwu da się porównać do rzucenia ręcznika na ring albo do oddania meczu walkowerem. Skutkiem takiej decyzji jest przyznanie przez powódkę (WOŚP), że zarzuty były bezpodstawne i w ocenie samej powódki nie miały najmniejszych szans obronić się w sądzie" - komentuje sprawę Wielgucki na swoim blogu.

W dalszej części wpisu bloger stwierdza, że WOŚP wycofała pozew, ponieważ przegrana w procesie cywilnym mogłaby m.in. odgrzać aferę wokół prywatnych biznesów Jerzego Owsiaka. Wielgucki zapowiedział też, że złoży zażalenie na umorzenie postępowania, w związku z wycofaniem pozwu. "Zagajewski i Owsiak usiłują uciec od porażki, by uzyskać dla siebie korzystniejsze rozstrzygnięcie w nowym postępowaniu, a to w myśl art.203 kpc. § 4., jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego i zmierza do obejścia prawa" - uzasadnia swoje zamiary Matka Kurka.

d3y14z5

Pozew cywilny dotyczył naruszenie dóbr osobistych fundacji. Orkiestra zażądała w nim 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia i publikacji przeprosin w mediach.

Przypomnijmy, że dwa miesiące wcześniej Sąd Okręgowy w Legnicy skazał Piotra Wielguckiego za znieważenie Jerzego Owsiaka i Fundacji WOŚP na 5 tys. zł grzywny w procesie karnym. Jednocześnie sąd uznał, że bloger nie jest winien zniesławienia szefa Wielkiej Orkiestr Świątecznej Pomocy. Jego teksty nie zawierały faktów o działalności fundacji WOŚP, a jedynie opinie, do czego oskarżony miał prawo.

Rzecznik Orkiestry Krzysztof Dobies zapowiedział wtedy, że fundacja jest usatysfakcjonowana tym wyrokiem i dlatego wycofa pozew cywilny przeciwko Matce Kurce.

Matka Kurka jest znanym prawicowym blogerem. Opisywał między innymi niejasne przepływy finansowe między fundacją WOŚP, a spółkami "Złoty Melon" i "Mrówka Cała" należącymi do małżeństwa Owsiaków.

d3y14z5

Podziel się opinią

Share

d3y14z5

d3y14z5
Więcej tematów