Trwa ładowanie...
matka

Matka ks. Popiełuszki przebacza

Marianna Popiełuszko, matka księdza Jerzego, przebaczyła mordercom swego syna. Od bestialskiego mordu na kapłanie Solidarności mija w środę 21 lat - przypomina "Super Express".

Share
Matka ks. Popiełuszki przebacza
Źródło: AFP
d25l2hy

Przebaczyłam mordercom mojego syna, teraz się za nich modlę. Nie wszystko zostało wyjaśnione, ale trzeba się z tym pogodzić - powiedziała "Super Expressowi" Marianna Popiełuszko. Nie rozdrapujmy już tych bolesnych ran...

Sprawa śmierci księdza Popiełuszki ciągle budzi ogromne kontrowersje. Jest jeszcze wiele niewiadomych, wciąż pojawiają się nowe nazwiska osób, które mogły być odpowiedzialne za zbrodnię. Ale dla matki księdza ciągłe powracanie do cierpienia jej syna jest niezwykle bolesne.

To morderstwo zostawiło we mnie wielką boleść, wielką ranę na całe życie, która ciągle się odnawia. Ale ja już się z tym pogodziłam i inni też powinni. Nie ma co rozdrapywać ran i szukać nowych rewelacji dotyczących tej śmierci. Proszę, zostawmy jego duszę w spokoju - mówi Marianna Popiełuszko.

Wszyscy zabójcy księdza już opuścili więzienia. Nigdy nie okazali skruchy. Na najważniejsze pytanie - kto wydał rozkaz zamordowania księdza Jerzego - wciąż nie znamy odpowiedzi.(PAP)

d25l2hy

Podziel się opinią

Share
d25l2hy
d25l2hy
Więcej tematów