Trwa ładowanie...
d35h5ja

Mateusz Morawiecki żartuje z umowy ws. brexitu. "Dzięki polskiej potrawie w menu"

Mateusz Morawiecki przekonuje, że przyjęcie przez państwa członkowskie UE porozumienia ws. brexitu to sukces jego rządu. Szef rządu sugeruje, że wpływ na polityków miała też polska potrawa, jaką zaserwowano na szczycie. Morawiecki zachwalał kapuśniak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki zażartował, że do porozumienia ws. brexitu doszło dzięki polskiej potrawie
Mateusz Morawiecki zażartował, że do porozumienia ws. brexitu doszło dzięki polskiej potrawie (East News, Fot: THIERRY MONASSE/REPORTER)
d35h5ja

Mateusz Morawiecki mówił polskim dziennikarzom, że polska dyplomacja, jak i on sam wydatnie przyczynili się do zaakceptowania przez Radę Europejską treści porozumienia ws. brexitu. Na wynegocjowane warunki zgodzili się szef Komisji Europejskiej i brytyjski premier.

- Trzymamy też kciuki, żeby brytyjska Izba Gmin przegłosowała kompromisową umowę, którą udało nam się wypracować - mówił premier. - Trzeba zawsze się opowiedzieć za kompromisem. Wczorajszy dzień pokazał, że takie podejście jest właściwe i dzięki niemu wypracowaliśmy porozumienie - dodał.

Mateusz Morawiecki żartuje z umowy ws. brexitu. "Dzięki polskiej zupie w menu"

Morawiecki w piątek rano wrzucił na swój profil na Facebooku post, w którym zdradził, co mogło nastroić polityków do kompromisu. Chodzi o polską potrawę, która znalazła się w oficjalnym menu szczytu w Brukseli.

d35h5ja

Zobacz też: Brexit. Głosowanie w Londynie. Ekspert: "olbrzymia niewiadoma, zdecydują buntownicy"

"Wystarczyło włączyć pyszny polski kapuśniak (...) politycy od razu osiągnęli porozumienie ws. Brexitu. Przecież to nie był przypadek" - napisał Morawiecki. Premier wyraził też uznanie dla szefa kuchni.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35h5ja

Podziel się opinią

Share

d35h5ja

d35h5ja
Więcej tematów