Trwa ładowanie...
d2gnqlo

Mateusz Morawiecki wprowadza stopień alarmowy ALFA, ALFA-CRP i BRAVO

Stopień alarmowy BRAVO będzie obowiązywał na terenie woj. małopolskiego. Na pozostałym obszarze kraju wprowadzony zostanie poziom ALFA. Z kolei stopień ALFA-CRP ma działać na terenie całej Polski. Powodem jest zapewnienie bezpieczeństwa obchodom 75. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki wprowadził stopnie alarmowe w związku z 75. rocznicą wyzwolenia obozu w Auschwitz
Premier Mateusz Morawiecki wprowadził stopnie alarmowe w związku z 75. rocznicą wyzwolenia obozu w Auschwitz (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d2gnqlo

Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające stopnie alarmowe. Powodem są obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz. To prewencyjne działanie podejmowane przy organizacji przez Polskę wydarzeń międzynarodowych. Podobne środki bezpieczeństwa obowiązywały m.in. przy okazji szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach, Światowych Dni Młodzieży w Krakowie czy wizyty Donalda Trumpa w naszym kraju.

Stopnie będą obowiązywały od czwartku 23 stycznia od godz. 00:01 do środy 29 stycznia od godz. 23:59. Na terenie województwa małopolskiego ma obowiązywać drugi poziom BRAVO, a obszarze reszty Polski pierwszy ALFA. W całym kraju zostanie dodatkowo wprowadzony stopień ALFA-CRP. Łącznie występują cztery poziomy stopni alarmowych, które są sygnałem na służb dbających o bezpieczeństwo całej administracji publicznej do zachowania szczególnej ostrożności.

Przeczytaj: Nancy Pelosi przyjedzie do Auschwitz. Znamy skład amerykańskiej delegacji

d2gnqlo

W czasie obowiązywania stopni nie trzeba podejmować specjalnych zachowań. Powinno się jednak zwracać uwagę na niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia. Wszelkie nietypowe zdarzenia należy zgłaszać policji za pośrednictwem numerów alarmowych. Przy poziomie BRAVO wzmacniana jest ochrona ważnych obiektów publicznych i środków komunikacji miejskiej. Stopnień CRP dotyczy natomiast zagrożenia w cyberprzestrzeni i bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Przeczytaj również: Piotr Mueller: nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa w Polsce

Zobacz też: Burza po wpisie rzeczniczki SLD po śmierci sędziego TK. Reakcja Arłukowicza

Źródło: MSWiA

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gnqlo

Podziel się opinią

Share

d2gnqlo

d2gnqlo
Więcej tematów