Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki wprowadza stopień alarmowy ALFA, ALFA-CRP i BRAVO

Stopień alarmowy BRAVO będzie obowiązywał na terenie woj. małopolskiego. Na pozostałym obszarze kraju wprowadzony zostanie poziom ALFA. Z kolei stopień ALFA-CRP ma działać na terenie całej Polski. Powodem jest zapewnienie bezpieczeństwa obchodom 75. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz.

Share
Mateusz Morawiecki wprowadza stopień alarmowy ALFA, ALFA-CRP i BRAVOŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d4j3o1t

Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające stopnie alarmowe. Powodem są obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz. To prewencyjne działanie podejmowane przy organizacji przez Polskę wydarzeń międzynarodowych. Podobne środki bezpieczeństwa obowiązywały m.in. przy okazji szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach, Światowych Dni Młodzieży w Krakowie czy wizyty Donalda Trumpa w naszym kraju.

Stopnie będą obowiązywały od czwartku 23 stycznia od godz. 00:01 do środy 29 stycznia od godz. 23:59. Na terenie województwa małopolskiego ma obowiązywać drugi poziom BRAVO, a obszarze reszty Polski pierwszy ALFA. W całym kraju zostanie dodatkowo wprowadzony stopień ALFA-CRP. Łącznie występują cztery poziomy stopni alarmowych, które są sygnałem na służb dbających o bezpieczeństwo całej administracji publicznej do zachowania szczególnej ostrożności.

W czasie obowiązywania stopni nie trzeba podejmować specjalnych zachowań. Powinno się jednak zwracać uwagę na niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia. Wszelkie nietypowe zdarzenia należy zgłaszać policji za pośrednictwem numerów alarmowych. Przy poziomie BRAVO wzmacniana jest ochrona ważnych obiektów publicznych i środków komunikacji miejskiej. Stopnień CRP dotyczy natomiast zagrożenia w cyberprzestrzeni i bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

d4j3o1t

Zobacz też: Burza po wpisie rzeczniczki SLD po śmierci sędziego TK. Reakcja Arłukowicza

Źródło: MSWiA

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4j3o1t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j3o1t
d4j3o1t
Więcej tematów