Trwa ładowanie...
d15q50i

Mateusz Morawiecki spotkał się Angelą Merkel. Premier wręczył kanclerz Niemiec prezent

Szef polskiego rządu rozmawiał z Angelą Merkel oraz prezydentem Francji Emmanauelem Macronem w Brukseli w trakcie szczytu Unii Europejskiej. Mateusz Morawiecki wręczył kanclerz Niemiec wyjątkowy prezydent.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Angela Merkel, Emmanuel Macron, Mateusz Morawiecki
Angela Merkel, Emmanuel Macron, Mateusz Morawiecki (KPRM)
d15q50i

W piątek wieczorem w ramach negocjacji ws. unijnego budżetu oraz funduszu odbudowy w Brukseli premier Mateusz Morawiecki spotkał się m.in. z kanclerz Niemiec Angelą Merkel oraz prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Szef rządu poinformował o tym na Twitterze.

Tego dnia rano rozpoczął się dwudniowy szczyt UE poświęcony negocjacjom ws. Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2021-2027 oraz funduszu odbudowy.

"Negocjacje trwają! Szukamy porozumienia w sprawie budżetu. W ramach przerwy w obradach Rady Europejskiej spotkałem się z premierami Grupy Wyszehradzkiej. Ale Europa jest większa! Kanclerz (Niemiec Angela) Merkel i Prezydent (Francji Emmanuel) Macron doskonale to rozumieją. O 21:00 wracamy na salę obrad. Teraz czas na kawę i telefon do domu, a potem wracamy na salę obrad" - napisał w piątek wieczorem na Facebooku premier Morawiecki.

d15q50i

Pytany o przebieg dotychczasowych negocjacji oświadczył, że nie jest tak źle, jak by wynikało z oficjalnych komunikatów. – Byłbym jednak zaskoczony, gdyby negocjacje skończyły się porozumieniem już tym razem – zaznaczył.

Podczas rozmów z kanclerz Niemiec, szef rządu wręczył jej wyjątkowy prezydent: biżuterię z polskim bursztynem. Poinformowała o tym korespondentka TVP w Brukseli Dominika Cosić.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje

d15q50i

Podziel się opinią

Share
d15q50i
d15q50i