Trwa ładowanie...
d4kkdsd

Mateusz Morawiecki i nietypowe życzenia. "Żeby wszystkie media myślały po polsku"

Mateusz Morawiecki pojawił się na gali z okazji 3. rocznicy utworzenia telewizji wPolsce.pl. Premier mówił m.in. o tym, czym jest "patriotyzm medialny". - Życzę, żeby wszystkie media myślały po polsku, pilnowały polskich interesów - podkreślił.
Share
Mateusz Morawiecki z nietypowymi życzeniami. "Żeby wszystkie media myślały po polsku"
Mateusz Morawiecki z nietypowymi życzeniami. "Żeby wszystkie media myślały po polsku"Źródło: PAP, Fot: PAP/Paweł Supernak, Pawe³ Supernak
d4kkdsd

Mateusz Morawiecki został zaproszony na bankiet z okazji 3. urodzin telewizji wPolsce. - Nazwa pokazuje, gdzie szukacie inspiracji - w Polsce, w jej dziejach. Macie na pierwszym miejscu interes Polski - mówił premier.

Mateusz Morawiecki. "Życzę, by wszystkie media myślały po polsku"

Polityk podkreślił też rolę, jaką powinien pełnić "patriotyzm medialny". - Potrzebujemy niezależnego myślenia. Jest patriotyzm gospodarczy, ale też ważny jest patriotyzm medialny. Media powinny mieć na uwadze interes Polski i za to dziękuję - dodał.

d4kkdsd

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że "patriotyzmu medialnego" życzy wszystkim Polakom. - Życzę, żeby wszystkie media myślały po polsku, pilnowały polskich interesów i patriotyzmu medialnego - powiedział polski premier.

Białoruś. Szymon Hołownia: minister Michał Dworczyk zaprosił mnie na rozmowę

Mateusz Morawiecki i nie tylko. Na gali także inni politycy PiS

Poza Mateuszem Morawieckim na gali pojawili się także wiceszef MSZ Paweł Jabłoński oraz wiceszef MS Marcin Warchoł.

d4kkdsd

Jabłoński podziękował dziennikarzom telewizji za ich codzienną pracę. - Od lat robicie to, co w naszym krajobrazie medialnym jest niezmiernie potrzebne - odkłamujecie rzeczywistość i jesteście odtrutką na te fałszywe opowieści o Polsce - mówił wiceminister MSZ. - To, co robicie, to budowa mediów, które już na stałe są zapisane w naszym krajobrazie politycznym i medialnym - zaznaczył.

Z kolei Marcin Warchoł mówił o "wielkiej misji głoszenia prawdy". - Chciałbym wam życzyć odwagi, którą prezentujecie. Wrogowie wolności czekają na marazm, na bezczynność - powiedział polityk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kkdsd

Podziel się opinią

Share
d4kkdsd
d4kkdsd
Więcej tematów