Trwa ładowanie...
d4itjlc

Mateusz Morawiecki: ekonomia partnerem do dyskusji dla religii

– Gospodarka nie jest i nie może być przestrzenią pozbawioną wartości. Z kolei religia, filozofia czy socjologia mogą szukać w ekonomii partnera do dyskusji - stwierdził Mateusz Morawicki podczas Zebrania Plenarnego Rady Konferencji Episkopatów Europy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki podczas sesji otwierającej obrady Zebrania Plenarnego Rady Konferencji Episkopatów Europy
Mateusz Morawiecki podczas sesji otwierającej obrady Zebrania Plenarnego Rady Konferencji Episkopatów Europy (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
d4itjlc

Premier Morawiecki mówił na konferencji o potrzebie obecności religii i innych wartości w życiu politycznym kraju.

Stwierdził, że powinny one przyświecać zarówno w gospodarce, jak i w ekonomii. Jego zdaniem religia jest integralną częścią kraju. Dodał, że samo uczestnictwo Polski w Europie było możliwe dzięki chrześcijaństwu, ponieważ "Europa przyszła do Polski przez chrzest". Zdaniem premiera "polskość, europejskość i chrześcijaństwo, złączone duchem solidarność, pozostają naszym niezbywalnym dziedzictwem".

Morawiecki podkreślił, że wolność i solidarność obecnie w Polsce jest "zakotwiczona w religii Kościoła".

d4itjlc

Premier zapewnił również, że "Polska zawsze była w Europie i w niej pozostanie". A nasze państwo dzięki Kościołowi daje "Europie wielki dar solidarności". Jego zdaniem media powinny częściej podkreślać chrześcijańskie i katolickie korzenie na kontynencie europejskim, bo to jest "prawda historyczna".

Źródło: 300polityka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4itjlc

Podziel się opinią

Share

d4itjlc

d4itjlc
Więcej tematów