WP

Mateusz Kijowski założył nową organizację. Zorganizował też kolejną zbiórkę

Współzałożyciel i były lider KOD Mateusz Kijowski stanął na czele kolejnej organizacji - WRD (Wolność Równość Demokracja). Chociaż nazwy stowarzyszeń się zmieniają, jedno pozostaje niezmienne: Kijowski wciąż potrzebuje pieniędzy na swoją działalność. O kolejnej zbiórce poinformował na Facebooku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Kijowski zapowiada, że nadal będzie bronił demokracji
Mateusz Kijowski zapowiada, że nadal będzie bronił demokracji (PAP)
WP

"Zapraszamy do współpracy! Działamy wspólnie! Bądźcie razem z nami, ze Stowarzyszeniem WRD! Liczymy na Wasze wsparcie i organizacyjne i finansowe" - czytamy na profilu nowego stowarzyszenia.

Organizacja zamieściła także nagranie, w którym Mateusz Kijowski zachęca do przelewania pieniędzy. Tłumaczy w nim m.in. na czym będzie polegała działaność stowarzyszenia. Jak wyjaśnia, najważniejszym jej obszarem będzie przygotowanie się do wyborów samorządowych. - Trzeba, żebyśmy wszyscy włączyli się w przeprowadzenie i sprawne zorganizowanie wyborów - apeluje.

Stowarzyszenie WRD ma działać w Komitecie Obywatelskim przy Lechu Wałęsie. - Staramy się zebrać jak najwięcej osób, które pomogą w przeprowadzeniu wyborów. Żeby znaleźć ludzi do pracy w komisjach w całej Polsce musimy się zaangażować w kontakty. Musimy jeździć do naszych współpracowników i zapraszać ich tutaj - wyjaśnia.

WP

Zobacz także: "Mówili wprost, że mamy się wynosić z Polski". Bartosz Kramek oskarża polityków PiS

Kolejnym obszarem działania WRD będzie "stypendium wolności", z którego zresztą korzystał jego założyciel. Kijowski twierdzi, że finansowe wsparcie pomogło siedmiu osobom, które zaangażowane są w działania opozycyjne. Stowarzyszenie ma organizować także "konferencje konstytucyjne", na których będzie można zasięgnąć opinii prawników na temat obecnej sytuacji w kraju.

- Wsparcie jest potrzebne cały czas, dlatego jeśli możecie, proszę bardzo, pomóżcie nam prowadzić nam naszą działalnośc i aktywnie stawać w obronie demokracji w Polsce - apeluje.

WP

Finanse poprzedniej organizacji Kijowskiego, czyli Komitetu Obrony Demokracji, były przedmiotem sporych kontrowersji. Były lider KOD został oskarżony przez prokuraturę o poświadczenie nieprawdy w fakturach i przywłaszczenie 121 tys. zł ze zbiórek stowarzyszenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP