Trwa ładowanie...
d35kow6

Mateusz Kijowski wystawił dwie dodatkowe faktury? Mamy oświadczenie skarbnika zarządu

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, skarbnik zarządu Komitetu Obrony Demokracji skierował pismo otwarte do Komisji Rewizyjnej KOD, w którym zarzucił swojemu liderowi Mateuszowi Kijowskiemu wystawienie nie sześciu, ale aż ośmiu faktur na usługi informatyczne wykonywane przez spółkę MKM-Studio.
Share
Mateusz Kijowski wystawił dwie dodatkowe faktury? Mamy oświadczenie skarbnika zarządu
Źródło: WP
d35kow6

Choć pierwotnie sądzono, że mowa o ponad 91 tys. zł wypłaconych z budżetu Komitetu Społecznego (każda na 15 190,50 zł brutto) oraz Zarządu KOD, dwie dodatkowe faktury windują tę kwotę do ponad 120 tys. zł. Jak potwierdził "Rzeczpospolitej" Mateusz Kijowski, faktycznie były one wystawione i zapłacone, ale pieniądze za nie zwrócił.

- To bzdura - komentuje jeden z wysoko postawionych członków KOD-u. - Jakim cudem Kijowski wysyłał po kolei faktury za które brał pieniądze i jakieś dwie inne, za które rzekomo zwrócił? Czy tym samym przyznał się do tego, że usługi, które wykonywał były fikcyjne? Osobiście nie wierzę, aby Kijowski przelał te pieniądze na konto KOD-u kilka miesięcy temu, jak to teraz przedstawia. Chyba, że po cichu po ujawnieniu całej afery, gdy się przestraszył - twierdzi nasz informator. Interesująca wydaje się również numeracja faktur wystawionych na koniec miesiąca, która zawsze zaczyna się od numeru 1. Czyżby Komitet Obrony Demokracji był jedynym kontrahentem spółki MKM-Studio?

Więcej oskarżeń oraz uwag co do rozliczeń państwa Kijowskich w swoim liście otwartym do Komisji Rewizyjnej rzuca z kolei Piotr Chabora - skarbnik zarządu KOD. - To oświadczenie jest absolutnie prawdziwe, rzeczywiście takie dwie faktury we wrześniu i październiku zostały wystawione. Muszę jednak poczekać na dokumenty związane z przepływami finansowymi, aby potwierdzić, czy Mateusz Kijowski zwrócił otrzymane pieniądze - mówi dla Wirtualnej Polski Radomir Szumełda, lider pomorskich struktur Komitetu.

d35kow6

Poniżej przedstawiamy pełne brzmienie oświadczenia:

"Warszawa 11.01.2017r. Do: Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji Informacja dot. płatności dla MKM-Studio Sp. z o.o.

Informuję że z konta stowarzyszenia dokonane zostały następujące płatności dla spółki MKM-Studio Sp. z o.o. : 1) W dniu 29.09.2016 r. za FV 2016/09/1 na kwotę 15190,50 zł Fakturę otrzymałem mailem w dniu 27.09.2016 od Mateusza Kijowskiego, przed dokonaniem płatności uzgodniłem ją z Krzysztofem Królem jako członkiem zarządu odpowiedzialnym za IT 2) W dniu 26.10.2016 r. za FV 2016/10/1 na kwotę 15190,50 zł

Fakturę otrzymałem mailem w dniu 24.10.2016 od Mateusza Kijowskiego, przed dokonaniem płatności uzgodniłem ją z Krzysztofem Królem jako członkiem zarządu odpowiedzialnym za IT Płatności za obie faktury traktowałem jako kontynuację płatności dokonywanych na rzecz MKM-Studio Sp. z o.o. uprzednio z Komitetu Społecznego KOD. W tym przekonaniu utwierdzały mnie każdorazowo konsultacje z Krzysztofem Królem jako osobą potwierdzającą, iż należy dokonać płatności.

d35kow6

Jednocześnie chciałbym podkreślić, iż działałem w dobrej wierze i w zaufaniu do przekazanych mi ustaleń. Trudno mi pogodzić się z tym, że moja wiara w ludzi została wielokrotnie w ostatnim czasie wyjątkowo nadużyta.

W zaistniałej sytuacji jest mi szczególnie przykro z powodu faktu, iż nie poinformowałem o tych płatnościach pozostałych członków zarządu (otrzymali taką informację dopiero w dniu 05.01.2017r. po konferencji ).

Mając świadomość, iż złożenie obecnie rezygnacji może spowodować trudności w funkcjonowaniu Stowarzyszenia oraz krótki termin pozostający do wyborów do zarządu głównego, proponuję iż pozostając dalej skarbnikiem ograniczę się jedynie do wykonywania czynności statutowych, a przy podejmowaniu jakiejkolwiek decyzji dotyczącej płatności lub zaciągania zobowiązań uzyskam wcześniejszą zgodę 2 członków zarządu.

Szczerze przepraszam! Pozdrawiam Piotr Chabora"

d35kow6

Podziel się opinią

Share
d35kow6
d35kow6
Więcej tematów