Trwa ładowanie...

Masz znane nazwisko? Listy wyborcze PO czekają

Platforma Obywatelska chce przewietrzyć swoje samorządowe ławy. Największe zmiany szykują się na listach wyborczych do Rady Miasta Poznania, gdzie pojawią się medialne nazwiska oraz cała grupa "młodych gniewnych". - Zainteresowanie startem z naszych list jest faktycznie bardzo duże - przyznaje europoseł Filip Kaczmarek, przewodniczący poznańskiej Platformy.
Share
Masz znane nazwisko? Listy wyborcze PO czekają
Źródło: WP.PL
d3zxi6t

PO ma obecnie w Poznaniu aż 19 z 37 radnych. W jesiennych wyborach zapewne powtórzy wynik sprzed czterech lat. Ale w nowej kadencji wielu obecnych radnych może zostać zastąpionych przez nowych - młodszych, ambitniejszych i bardziej przebojowych.

Przebojowości nie można z pewnością odmówić 36-letniemu adwokatowi Piotrowi Ostafiemu. Według naszych informacji znany z występów w TVN-owskim "Sądzie Rodzinnym" Ostafi dostanie miejsce w pierwszej trójce którejś z list PO do Rady Miasta w swoim rodzinnym Poznaniu.

- Chcę się zaangażować - nie ukrywa Ostafi. - Mam stabilną sytuację rodzinną i zawodową oraz olbrzymie pokłady lokalnego patriotyzmu. Chcę zmieniać to miasto, chcę, żeby coś się w nim działo - mówi.

d3zxi6t

Ostafi ma już na koncie flirt z polityką - pomagał przy kampanii Marii Pasło-Wiśniewskiej, kiedy ta walczyła cztery lata temu o prezydenturę Poznania z Ryszardem Grobelnym, wspierał Sidonię Jędrzejewską (PO) w wyborach do Parlamentu Europejskiego, próbował w końcu swoich sił w wyborach samorządowych. Teraz adwokat wchodzi w politykę na poważnie - na początku roku wstąpił do Platformy, przyjaźni się z Jędrzejewską i jej bratem, poznańskim radnym Jakubem Jędrzejewskim. W końcu, ma za sobą dwa lata regularnych występów w sądowym serialu TVN. Piotr Ostafi nie ukrywa, że znana z telewizji twarz będzie jego wyborczym atutem.

- Wśród ponad dwóch milionów widzów "Sądu Rodzinnego" jest przecież wielu poznaniaków - mówi prawnik, który w Radzie Miasta chce pracować w komisji kultury i nauki.

W przyszłej kadencji poznańskiej rady zapewne zobaczymy też Bartosza Zawieję - szefa PO na poznańskim Grunwaldzie i przewodniczącego rady osiedla Górczyn. Bartosz Zawieja - brat Macieja, radnego, który zginął tragicznie w wypadku samochodowym rok temu - ma bardzo wysokie notowania w poznańskiej PO.

Polecamy w wydaniu internetowym:
Puszczykowo - Tuż za płotem piorą brudy z Poznania

d3zxi6t

Podziel się opinią

Share
d3zxi6t
d3zxi6t
Więcej tematów