Trwa ładowanie...

Masowe morderstwo w Chinach. Aresztowano podejrzanego o zabicie 19 osób

• Wśród ofiar jest troje dzieci - podała państwowa agencja prasowa Xinhua • Ofiary znaleziono w leżącej na uboczu wsi w południowo-zachodnich Chinach
Share
Masowe morderstwo w Chinach. Aresztowano podejrzanego o zabicie 19 osób
Źródło: AFP, Fot: Peter PARKS
d3jg3di

Chińska policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o zabicie 19 osób, w tym trojga dzieci. Ofiary znaleziono w leżącej na uboczu wsi w południowo-zachodnich Chinach - podała państwowa agencja prasowa Xinhua. Nie wiadomo, jaki był motyw zbrodni.

Jak pisze Reuters, masowe zabójstwa są rzadkie w Chinach.

Podejrzanego, 27-letniego Yang Qingpei, aresztowano w Kunmingu, stolicy prowincji Junnan, ok. 200 km od wioski Yema, gdzie doszło do zbrodni - podała Xinhua, informując równocześnie, że ofiary - kobiety mężczyźni i troje dzieci - były członkami sześciu rodzin. Najmłodsza ofiara miała trzy lata, najstarsza - 72.

Yang pochodził z tej samej wsi, co zabici. Policja nie podała szczegółów, ani motywu przestępstwa. Nie wiadomo jakiej broni użyto przy popełnieniu zbrodni. Broń palna jest ściśle w Chinach kontrolowana, więc do ataków dochodzi przy użyciu noża, trucizny lub domowej roboty materiałów wybuchowych.

Według policji masakra nie miała podłoża terrorystycznego.

d3jg3di

Podziel się opinią

Share
d3jg3di
d3jg3di
Więcej tematów