Trwa ładowanie...
d6e5rsd

Masowa panika w niemieckim kościele. Są ranni

Podczas mszy odprawianej w Wielki Piątek w Essen (Nadrenia Północna-Westfalia) doszło do masowej paniki. Około 500 osób zgromadzonych na kazaniu przestraszyło się agresywnie zachowującego się mężczyzny, który ok. godziny 18 wszedł do budynku kościoła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Masowa panika w niemieckim kościele. Są ranni
(Twitter)
d6e5rsd

Mężczyzna miał ok. 30 lat i według świadków posiadał arabską urodę. Miał ciemniejszy kolor skóry i długą czarną brodę - podaje niemiecki dziennik "Bild". Przybysz nie był uzbrojony, ale zachowywał się bardzo dziwnie. Był głośny i wykonywał dziwne ruchy. Kiedy ksiądz razem z ministrantami szedł główną nawą w kierunku ołtarza, ludzie zauważyli, że mężczyzna przemieszcza się ich śladem ku pierwszemu rzędowi siedzeń.

W pewnym momencie mężczyzna zaczął biegać wzdłuż ławek i wtedy nagle usłyszano huk. Tłum złożony z ok. 500 osób w jednym momencie wpadł w panikę. Ludzie próbowali biec do wyjścia. Niektórzy przewracali się na podłogę. W taki sposób ucierpiały dwie starsze kobiety, które z lekkimi obrażeniami trafiły do szpitala. Jeden ze świadków tak skomentował tamto zdarzenie: " Nie sądzę, żeby huk był wywołany strzałem z broni. Przypuszczam, że to krzyż upadł na ziemię".

Na miejscu szybko pojawiła się uzbrojona w karabiny policja. Według mundurowych zatrzymany mężczyzna jest chory psychicznie. Teraz trwa jego przesłuchanie. Operacja zakończyła się w piątek ok. godziny 19.30.

d6e5rsd

Podziel się opinią

Share
d6e5rsd
d6e5rsd
Więcej tematów