Trwa ładowanie...
d4elrqn

Maseczki. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zmieniła zdanie na temat maseczek

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wypowiedziała się na temat noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Jak potwierdziła, zakładane maseczki moga powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WHO rekomenduje noszenie maseczek w miejscach publicznych
WHO rekomenduje noszenie maseczek w miejscach publicznych (Getty Images)
d4elrqn

Maseczki w przestrzeni publicznej. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zmieniła zdanie

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że maseczki mogą stanowić barierę dla potencjalnego zakażenia koronawirusem. Tymczasem jeszcze nie tak dawno WHO podawała, że nie ma wystarczających dowodów na to, że maseczki mogą powstrzymać wirusa. Co więcej, wskazywała, że noszenie maseczek przez wszystkich nie zawsze jest dobre. Osoby noszące maseczki mogą bowiem zaniedbywać inne zalecenia takiej jak mycie rąk i zachowanie dystansu społecznego.

Jak przekazała agencji Reuters dr Maria Van Kerkhove, główny ekspert techniczny WHO w sprawie COVID-19, zaleca się noszenie maseczek w miejscach, gdzie istnieje ryzyko zakażenia koronawirusem. Wskazała też, że ludzie powinni nosić maseczki tkaninowe, czyli niemedyczną tam, gdzie możliwość rozprzestrzenienia się wirusa jest duża.

d4elrqn

Dr Maria Van Kerkhove dodała również, że WHO doradza rządom państw, by zachęcały społeczeństwo do noszenia maseczek zasłaniających nos i usta. Należy jednak pamiętać, żeby nie traktować tej ochrony jako jedynej, która zabezpieczy nas przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Ważne są też inne rekomendowane formy ochrony, czyli regularna dezynfekcja często używanych powierzchni, mycie rąk i zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego.

Zobacz wideo: Agata Duda i sondaż dla WP. "To nie są wybory pierwszej damy"

d4elrqn

Podziel się opinią

Share

d4elrqn

d4elrqn
Więcej tematów