Trwa ładowanie...
tvp
13-08-2017 22:07

Marzena Paczuska odwołana za pośrednictwem Twittera. Zastąpi ją Jarosław Olechowski

Marzena Paczuska straciła pozycję szefowej "Wiadomości". Jak twierdzi Paczuska, przebywająca na "przymusowym urlopie", o zwolnieniu dowiedziała się na pośrednictwem Twittera. Zastąpi ją jeden z reporterów - Jarosław Olechowski.

Share
Marzena Paczuska odwołana za pośrednictwem Twittera. Zastąpi ją Jarosław OlechowskiŹródło: Facebook.com, fot: Marzena Paczuska
d37dyh1

Szefowa TVP została kilka dni temu wysłana na "przymusowy urlop". W wywiadzie dla portalu wpolityce.pl twierdziła, że "nie ma urlopu, z którego się nie wraca". Przekonywała, że świetnie radzi sobie z powierzonymi jej zadaniami i dzięki niej "Wiadomości" funkcjonują dokładnie tak jak powinny.

Okazuje się, że innego zdania na ten temat był prezes Jacek Kurski. Miejsce Paczuskiej obejmie Jarosław Olechowski.

Informacją nt. zwolnienia zaskoczona jest sama Paczuska, która poinformowała że o zaistniałej sytuacji dowiedziała się za pośrednictwem twitterem.

Oglądaj też: Ogromna awantura w TVP. Goście wyszli ze studia

Okazuje się jednak, że sytuacja wyglądała inaczej w oczach prezesa Jacka Kurskiego. - Standardem w „Wiadomościach” jest ignorowanie poleceń prezesa TVP, które są wypełniane przez wszystkie pozostałe redakcje. Ostatnie przykłady to pominięcie rekordowego spadku bezrobocia ogłoszonego przez GUS. Szefowa „Wiadomości” całkowicie ignorowała także obecne kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. „Wiadomości” to dziś samotna wyspa, bez żadnych związków z resztą agencji - powiedział informator portalu mediainside.pl.

Stery "Wiadomości" ma przejąć Jarosław Olechwoski, który był reportem programu, a w 2008 roku związał się z redakcją TVP Info. Wcześniej pojawiały się też doniesienia, że to znana z kontrowersyjnych materiałów Ewa Bugała może zastąpić Paczuską.

d37dyh1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37dyh1
d37dyh1
Więcej tematów