Trwa ładowanie...
da5ev8t

Marynarka wojenna dostanie trzy nowe okręty. Kontrakt wart blisko 2 mld zł

Armia dostanie dwa nowoczesne niszczyciele min wraz z trzema pakietami wsparcia logistycznego. Marynarka wojenna dostanie też okręt ratowniczy. Jak podkreślał wiceminister Bartosz Kownacki, MON wykonało cały swój budżet na ten rok.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiceszef MON Bartosz Kownacki podkreślał, że resort w tym roku wykonał cały swój budżet
Wiceszef MON Bartosz Kownacki podkreślał, że resort w tym roku wykonał cały swój budżet (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
da5ev8t

Jak informuje MON, dwa okręty są przeznaczone głównie do działań bojowych na Morzu Bałtyckim i Morzu Północnym. Trzeci okręt służy do zabezpieczenia ratowniczej działalności szkoleniowej i operacyjnej. Dzięki niemu będzie możliwe udzielenie pomocy załodze uszkodzonego okrętu podwodnego. Umowa zakłada możliwość dokupienia drugiego Ratownika.

- Obiecywałem, że jeszcze w tym roku podpiszemy ważne kontrakty i słowo uległo materializacji. Są to dwa duże kontrakty na blisko 2 mld zł – mówił na konferencji prasowej po podpisaniu umów wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

Wartość kontraktu na budowę Ratownika wynosi 755 mln zł, a umowa na budowę dwóch okrętów Kormoran II opiewa na kwotę 1,1 mld zł.

da5ev8t

Jak podkreślał wiceminister, MON po raz drugi wykonał w całości zaplanowany budżet. – Życzyłbym każdemu, aby wykonywał budżet tak, jak robi to obecne kierownictwo MON z Antonim Macierewiczem – dodał Bartosz Kownacki.

Zobacz też: Pytamy Antoniego Macierewicza czy podpisałby książkę Tomasz Piątka

da5ev8t

Podziel się opinią

Share
da5ev8t
da5ev8t
Więcej tematów