Trwa ładowanie...
d3dh1vz

Marta Lempart z zakazem wypowiedzi ws. Ordo Iuris. Róża Thun: "Boję się"

Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet dostała sądowy zakaz nazywania Ordio Iuris "opłacanymi przez Kreml fundamentalistami". Sytuację ironicznie skomentowała europosłanka Róża Thun.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marta Lempart została pozwana za naruszenie dóbr osobistych Ordo Iuris
Marta Lempart została pozwana za naruszenie dóbr osobistych Ordo Iuris
d3dh1vz

"Środek nocy. Boję się, że może mi się przyśnić, że łamię zakaz, kt(óry- red.) dostała Marta Lempart i mówię komuś o tym, że Ordo Iuris to fundamentaliści opłacani przez Kreml. Chyba na wszelki wypadek nie zasnę..." - napisała na Twitterze europosłanka Róża Thun.

Polityk skomentowała w ten sposób postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie związane z pozwem Instytutu kultury na rzecz ochrony prawnej Ordo Iuris. O dokumencie informowała na swoim Facebooku 26 maja pozwana Marta Lempart.

"Listonosze już dzwonią do moich drzwi jak policja, tym charakterystycznym dzwonkiem nieznoszącym sprzeciwu i niedającym czasu na zastanowienie. Kolejny pozew od Ordo Iuris, od razu z zabezpieczeniem. Przeczytajcie, czego dotyczy, bo mnie chyba nie wolno tego napisać" - czytamy na koncie w mediach społecznościowych prowadzonym przez organizatorkę Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

d3dh1vz

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Beata Kempa o Tomaszu Grodzkim: nie dorósł do swojej funkcji

Lempart została pozwana za naruszenie dóbr osobistych. Sprawa dotyczy jej wpisu na Twitterze z 15 października 2019 r., w którym skrytykowała rozpatrywany w tym czasie przez Sejm projekt obywatelski "Stop pedofilii". "5 lat więzienia za uczenie dzieci, jak mają się bronić przed złym dotykiem? Siedzieć to będziecie Wy, smutny PiS-ie, razem z Waszymi kolegami, opłacanymi przez Kreml fundamentalistami z Ordo Iuris.
Chcecie tańczyć? Tańczymy" - stwierdziła wtedy Lempart.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dh1vz

Podziel się opinią

Share
d3dh1vz
d3dh1vz
Więcej tematów