Trwa ładowanie...
d1lep82

Marszałek Stanisław Karczewski podjął decyzję ws. Bogdana Borusewicza. Od piątku wraca do prowadzenia obrad. "Okres świąteczny sprzyja pojednaniu"

Zapadła decyzja w sprawie Bogdana Borusewicza, który podczas ostatnich posiedzeń Izby został odsunięty od prowadzenia obrad. Stanisław Karczewski poinformował na Twitterze, że od piątku wicemarszałek Senatu wraca do ich prowadzenia. "Okres świąteczny sprzyja pojednaniu, także i w Senacie" - oznajmił Karczewski. We wtorek rozpoczęło się sześciodniowe posiedzenie Senatu, które po przerwie będzie kontynuowane w kolejnym tygodniu.

Share
d1lep82

18 października marszałek Karczewski informował, że Bogdan Borusewicz "póki co" nie będzie prowadził posiedzeń Senatu. Postanowienie to miało związek z decyzją Borusewicza, który na posiedzeniu Senatu na początku października ogłosił przerwę w obradach do 20 października. Decyzja ta, jak podkreślał wtedy Karczewski, nie była z nim konsultowana. Dodał, że stracił do Borusewicza zaufanie.

6 października, po tym gdy prezes TK Andrzej Rzepliński przedstawił informację o działalności Trybunału w 2015 r., senator PiS Jan Maria Jackowski zgłosił wniosek o przerwę w obradach do 19 października - na ten dzień zaplanowano również rozpoczęcie kolejnego posiedzenia Izby. Jackowski swój wniosek uzasadniał tym, że senatorowie muszą przygotować się do debaty nad informacją przedstawioną przez prezesa TK, który - według senatora PiS - w swym wystąpieniu "wyszedł poza zakres merytoryczny punktu, którym była informacja o działalności TK w 2015 r. i podjął się recenzowania aktualnych prac parlamentu".

Prowadzący wówczas obrady Borusewicz, po ustaleniu, że 19 października prezes TK nie może być obecny w Senacie, ogłosił przerwę w obradach do 20 października. Jeszcze tego samego dnia marszałek Karczewski oświadczył, że ta decyzja nie była konsultowana i że Borusewicz stracił jego zaufanie oraz że senatorowie PiS rozpatrują możliwość odwołania go z funkcji wicemarszałka Senatu.

Ostatecznie, decyzją Karczewskiego, posiedzenie Senatu zostało wznowione we wtorek 18 października. Kolejne posiedzenie Senatu rozpoczęło się zgodnie z pierwotnym planem 19 października.

d1lep82
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lep82
Więcej tematów