Trwa ładowanie...
d41s7ei

Marsz Równości w Zabrzu. Przyszedł sam organizator, wokół niego kilkudziesięciu policjantów

Na pochodzie pojawiło się też dwustu kiboli. Manifestacja budziła emocje już przed rozpoczęciem. Wszystko przez osobę organizatora, od którego odcięli się inicjatorzy Parady Równości w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Marszu Równości w Zabrzu pojawił się tylko sam organizator
Na Marszu Równości w Zabrzu pojawił się tylko sam organizator (Forum, Fot: Arkadiusz Lawrywianiec)
d41s7ei

Na Marszu Równości w Zabrzu pojawił się jedynie jeden uczestnik - sam organizator. Artur Grala twierdzi, że stało się tak z powodów bezpieczeństwa. Towarzyszyło mu kilkudziesięciu policjantów. Na manifestacji zjawiło się też około dwustu kiboli jednego z klubów piłkarskich. Całe wydarzenie trwało około kilkanastu minut - informuje portal zabrze.com.pl.

Wątpliwości wokół pochodu pojawiły się jeszcze przed jego rozpoczęciem. Wielu podejrzewało, że to może być prowokacja. Marsz uznano za potencjalnie niebezpieczny, przygotowany i zabezpieczony w sposób amatorski i budzący wiele wątpliwości. Organizatorowi miała pomagać 14-letnia Vanessa (pomysłodawczyni marszu).

d41s7ei

Grali przypięto łatkę prowokatora. W mediach społecznościowych miał zapraszać jednego z mężczyzn na 24 sierpnia, bo "wtedy będą mogli zrobić dwie zadymy naraz". Zastrzeżenia budzą też poprzednie wypowiedzi lokalnego polityka. Z kolei na zdjęciach widać go w czerwonej koszulce z białym orłem i biało-czerwonej opasce na ramieniu. Sam przedstawia się jako prezes stowarzyszenia Polska Lewica Patriotyczna.

Zobacz także: Dziwny wywód ministra Andrzeja Dudy na temat LGBT

Od organizatora odcięli się inicjatorzy Parady Równości w Warszawie. "Zarówno osoba, jak i forma organizacji, nie budzą naszego zaufania, a także nie są zbieżne z naszymi zasadami działania. Nie zgadzamy się również z wybranymi przez organizatora sposobami komunikacji i reprezentacji postulatów LGBT" - napisano na fanpage’u wydarzenia na Facebooku.

    Forum
(Forum, Fot: Arkadiusz Lawrywianiec)

Źródło: zabrze.com.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d41s7ei

Podziel się opinią

Share
d41s7ei
d41s7ei
Więcej tematów