Trwa ładowanie...
d2i2l7q

Marsz Równości w Białymstoku. Policja publikuje zdjęcia kolejnych podejrzewanych

Białostoccy funkcjonariusze opublikowali wizerunki osób podejrzewanych o utrudnianie przebiegu Marszu Równości w Białymstoku. "Ci, którzy dopuszczają się ataków na osoby o odmiennych poglądach to zwyrodnialcy" - uważa szefowa MSWiA Elżbieta Witek.
Share
Policja opublikowała wizerunki osób podejrzewanych o utrudnianie Marszu Równości w Białymstoku
Policja opublikowała wizerunki osób podejrzewanych o utrudnianie Marszu Równości w BiałymstokuŹródło: FORUM
d2i2l7q

W sobotę przez Białystok po raz pierwszy przeszedł Marsz Równości. W tym samym dniu zgłoszono ok. 40 kontrimpez, które miały oznaczać sprzeciw wobec "promocji LGBT". Początkowo wszystko odbywało się bez ekscesów, ale później sytuacja się zaogniła. Uczestnicy protestu zostali zwyzywani, w ruch poszły również jajka, kamienie i petardy. Nie pomogła nawet obecność policji. W stronę funkcjonariuszy poleciały m.in. butelki i kostka brukowa.

Szefowa MSWiA stanowczo o Marszu Równości w Białymstoku

Wydarzenia skomentowała szefowa MSWiA. "Ci, którzy dopuszczają się ataków na inne osoby ze względu na ich odmienne poglądy to zwyczajni zwyrodnialcy i tego typu zachowania zasługują na potępienie" - napisała w mediach społecznościowych Elżbieta Witek. Łącznie w Białymstoku zatrzymano 25 chuliganów, którzy usłyszeli zarzuty.

d2i2l7q

Przy Placu Uniwersyteckim pobity został 14-latek. Policjanci opublikowali wizerunek podejrzewanego. Funkcjonariusze poszukują również osób, odpowiedzialnych za utrudnienia przebiegu manifestacji. Trzech mężczyzn blokowało przejście uczestnikom Marszu Równości na Alei Józefa Piłsudskiego. Tożsamość jednego z nich została już ustalona. Wciąż poszukiwani są dwaj mężczyźni.

Zobacz także: Miller podpowiada opozycji, jak wygrać z PiS

Policja zapewnia wszystkim przekazującym informacje anonimowość. Osoby, które mogą pomóc w identyfikacji, mogą to zrobić pod numerem telefonu 112 lub 85 670 38 80. Policjanci przekonywali w niedzielę, że wizerunki osób naruszających prawo, które nie zostały zatrzymane, będą upubliczniane. "Dziękujemy za wskazywanie podejrzewanych. Nie ma przyzwolenia na żadne agresywne czyny" - przekonują.

d2i2l7q

W demonstracji w Białymstoku wzięło udział ok. 800 osób. Doszło do kilku przypadków pobicia. Jedna z policjantek trafiła do szpitala. W reakcji na wydarzenia na pochodzie lewica zaplanowała w sobotę "Marsz przeciw przemocy". Akty agresji potępiła szefowa MSWiA Elżbieta Witek i Konferencja Episkopatu Polski. Szef RE Donald Tusk za wydarzenia wobec manifestantów obwinił rząd.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i2l7q

Podziel się opinią

Share
d2i2l7q
d2i2l7q
Więcej tematów