Trwa ładowanie...
d4f1ve4

Marsz Równości. Grzegorz Schetyna zapowiada rozszerzenie "szóstki"

- Poszerzymy naszą szóstkę programową o punkt dotyczący bezpieczeństwa wszystkich obywateli - zapowiedział w poniedziałek Grzegorz Schetyna. Lider PO stwierdził, że po Marszu Równości w Białymstoku "polityka PiS zagraża naszemu bezpieczeństwu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna rozszerzy "szóstkę" programową
Grzegorz Schetyna rozszerzy "szóstkę" programową (East News, Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER)
d4f1ve4

Przypomnijmy: w sobotę w stolicy Podlasia po raz pierwszy przeszedł Marsz Równości. Pokojowy pochód zaatakowała kontrmanifestacja. W stronę demonstrantów poleciały kamienie, jajka i petardy. Doszło również do kilku przypadków pobicia. Zabezpieczająca wydarzenie policja zatrzymała w sumie 28 osób. Agresorzy usłyszeli zarzuty.

Po tych wydarzeniach lider PO zapowiedział, że jego środowisko nie godzi się na politykę nienawiści i będzie walczyć o bezpieczeństwo Polek i Polaków, które - jego zdaniem - jest dzisiaj zagrożone.

- Widzieliśmy to bardzo wyraźnie na ulicach Białegostoku, ale nie było to zdarzenie odosobnione (...) Były sprawy, które pokazywały przyzwolenie na łamanie prawa, manipulacje faktami, to wszystko dostawało rozgrzeszenie od ludzi tego rządu - od Prokuratury Generalnej od Prokuratura Krajowego - stwierdził Schetyna. Dodał, że "zrobi wszystko, aby dać twardy, mocny, intensywny odpór takim działaniom".

d4f1ve4

Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

Marsz Równości. Schetyna poszerza program wyborczy

- Przedstawiliśmy sześć punktów programowych. Dzisiaj mówimy, że ta szóstka musi mieć swój dodatek i będziemy do tej szóstki dodawać punkt dotyczący szeroko rozumianego bezpieczeństwa wszystkich obywateli, wszystkich bez wyjątku - oświadczył Grzegorz Schetyna. Jednak lider PO nie wyjaśnił w jaki sposób chce zrealizować tę obietnicę wyborczą oraz co się w niej będzie zawierać.

d4f1ve4

Stwierdził za to, że PiS próbuje "budować kampanię wyborczą wokół znajdowania wroga wśród tych, którzy mają inne zdanie czy inne zapatrywanie, wśród mniejszości, także seksualnych". - Naszemu bezpieczeństwu zagraża polityka PiS, zagrażają ci, którzy traktują nasz kraj, jako prywatną własność, zagrażają ci, którzy szukają wrogów i przeciwników, którzy odtrącają tych, którzy mają prawo tutaj mieszkać, żyć, bo są Polakami i patriotami - mówił Schetyna na konferencji prasowej.

Marsz Równości. Doniesienie do prokuratury ws. samorządowców z PiS

Na poniedziałkowej konferencji prezydent Białegostoku zapowiedział złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa wobec: Artura Kosickiego (marszałek województwa, PiS), Sebastiana Łukaszewicza (radny PiS), Roberta Jabłońskiego (p.o. dyrektora gabinetu marszałka województwa) oraz Henryka Dębowskiego (radny PiS).

d4f1ve4

Według włodarza miasta te osoby miały brać aktywny udział w blokowaniu legalnego przemarszu w centrum miasta. - Ci ludzie zostali powołani do tworzenia prawa, a teraz te prawo złamali. To nadużycie demokratycznego mandatu - stwierdził Tadeusz Truskolaski.

Oburzenie sobotnimi wydarzeniami w stolicy Podlasia wyraziła szefowa MSWiA. "Ci, którzy dopuszczają się ataków na inne osoby ze względu na ich odmienne poglądy to zwyczajni zwyrodnialcy i tego typu zachowania zasługują na potępienie" - napisała w mediach społecznościowych Elżbieta Witek. Łącznie w Białymstoku zatrzymano 28 chuliganów, którzy usłyszeli zarzuty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4f1ve4

Podziel się opinią

Share

d4f1ve4

d4f1ve4
Więcej tematów