Trwa ładowanie...
d3iu284
IAR

Marsz przeciwko prześladowaniom chrześcijan

Międzyreligijny marsz przeciwko prześladowaniom chrześcijan przejdzie ulicami Warszawy. Katolicy, Żydzi, muzułmanie i jazydzi wspólnie będą domagać się zakończenia mordowania chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w Afryce Środkowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Ludobójstwem" nazywają działania islamistów Kurdowie i ich zwolennicy podczas protestu w Paryżu
"Ludobójstwem" nazywają działania islamistów Kurdowie i ich zwolennicy podczas protestu w Paryżu (AFP, Fot: Fred Dufour)
d3iu284

Nieustająca przemoc ze strony dzihadystów z Państwa Islamskiego przynosi krwawe żniwo, powodując niewinne ofiary. Zdecydowane "NIE" wobec tej sytuacji postanowili wspólnie powiedzieć polscy chrześcijanie, buddyści, muzułmanie i Żydzi. Marsz ma również skłonić światowych przywódców do podjęcia zdecydowanych działań w obronie prześladowanych - mówi Zbigniew Nosowski redaktor naczelny kwartalnika "Więź".

Podczas marszu będzie można wspomóc różne projekty skierowane na pomoc ofiarom prześladowań. Zbieramy pieniądze, które na miejscu rozdysponują Caritas Internationalis i jej lokalna odpowiedniczka - wyjaśnia Paweł Kęska z Caritas Polska Marsz wyruszy o godzinie 13.15 sprzed kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny przy alei Solidarności 80 i dojdzie do Ogrodu Sprawiedliwych na Muranowie.

Jako znak solidarności z prześladowanymi uczestnicy marszu proszą, aby przynieść ze sobą czerwone kwiaty. Zostaną one złożone w Ogrodzie Sprawiedliwych. W organizację i przebieg Marszu zaangażowali się ludzie z wielu środowisk między innymi: Duszpasterstwo Obcokrajowców Anglojęzycznych Archidiecezji Warszawskiej, redakcja kwartalnika "Więź", Polska Rada Chrześcijan i Żydów, Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów oraz Muzułmański Związek Religijny w Rzeczpospolitej Polskiej.

d3iu284

Podziel się opinią

Share
d3iu284
d3iu284
Więcej tematów