Trwa ładowanie...
d35b1nc

Marsz Niepodległości jednak jest legalny. Sąd uchylił skargę ratusza

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił zażalenie ratusza. Oznacza to, że Marsz Niepodległości jest legalny. Mógłby się odbyć, gdyby organizatorzy Marszu Niepodległości nie porozumieli się z rządem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz Niepodległości w Warszawie
Marsz Niepodległości w Warszawie (East News, Fot: Piotr Tracz/REPORTER)
d35b1nc

W środę 7 listopada prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Walc wydała zakaz organizacji Marszu Niepodległości tłumacząc się względami bezpieczeństwa. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości odwołali się od tej decyzji do Sądu Okręgowego, który nieprawomocnie uchylił decyzję ratusza.

Władze miejskie złożyły zażalenie w Sądzie Apelacyjnym od decyzji Sądu Okręgowego. Sąd Apelacyjny wydały prawomocną decyzję uchylającą skargę ratusza. To znaczy, że organizatorzy mieliby prawo na zorganizowanie zgodnie planowanego Marszu Niepodległości.

Robert Winnicki o kulisach rozmów z otoczeniem prezydenta

Nie czekając na rozstrzygnięcie batalii sądowej prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki podjęli decyzję o zorganizowaniu 11 listopada w Warszawie uroczystości państwowej. W teorii stwarzało to ryzyko, że na tej samej trasie odbywać się będą dwie manifestacje.

d35b1nc

Do tego jednak nie dojdzie. Ostatecznie Stowarzyszenie Marsz Niepodległości porozumiało się ze stroną rządową w sprawie wspólnego marszu upamiętniającego 100 rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości.

"Wspólny biało-czerwony marsz" ruszy jutro o godzinie 15 z Ronda Dmowskiego w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35b1nc

Podziel się opinią

Share

d35b1nc

d35b1nc
Więcej tematów