Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Marsz Niepodległości. Co sądzą o nim Polacy? Sondaż

Marsz Niepodległości, który w listopadzie zorganizowały środowiska narodowe, wzbudził bardzo dużo kontrowersji. Powodem były agresywne zachowania części uczestników wobec policji. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego po demonstracji, Polacy nie chcą podobnego wydarzenia w przyszłości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mimo obostrzeń narodowcy nie zrezygnowali z demonstracji 11 listopada
Mimo obostrzeń narodowcy nie zrezygnowali z demonstracji 11 listopada (East News, Fot: Beata Zawrzel)

O organizację Marszu w kolejnych latach zapytała Agencja Badań i Rynku SW Research, a wyniki badania zaprezentowano w "Rzeczpospolitej". Według sondażu, 39,3 proc. ankietowanych uważa, że Marsz nie powinien być nadal organizowany. 20 proc. opowiedziało się za dalszą organizacją przy zmianie jego organizatora. Za bezwarunkową kontynuacją wydarzenia jest 21,1 proc. Natomiast 19,6 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Marsz Niepodległości. Podpalone mieszkanie

Przypomnijmy, że na organizację tegorocznego wydarzenia zgody nie wydał warszawski ratusz ani sąd - mimo to organizatorzy postanowili przeprowadzić go w tzw. formie zmotoryzowanej.

Ostatecznie jednak wielu uczestników Marszu wzięło w nim udział w formie tradycyjnej. W czasie Marszu doszło do starć części jego uczestników z policją w pobliżu ronda De Gaulle'a. Od rac, które uczestnicy marszu rzucali w stronę okna z banerem Strajku Kobiet i tęczową flagą, zapaliło się jedno z mieszkań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów