Trwa ładowanie...
d44tbm0

Marsz Niepodległości 2019 we Wrocławiu rozwiązany. Powodem mowa nienawiści i race

Po około pół godziny został rozwiązany Marsz Niepodległości 2019 we Wrocławiu. Policja próbuje go zastopować. Były ksiądz Jacek Międlar deklaruje jednak, że "nie zatrzymają nas". W stronę policji poleciały race.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
11 listopada. Marsz Niepodległości we Wrocławiu został rozwiązany
11 listopada. Marsz Niepodległości we Wrocławiu został rozwiązany (Agencja Gazeta, Fot: Krzysztof Cwik)
d44tbm0

Marsz Niepodległości 2019 we Wrocławiu rozpoczął się o godz. 19. Przemarsz z okazji 11 listopada i utrudnienia z nim związane miały trwać około kilka godzin. W ciągu 15 minut policja wystosowała do manifestantów cztery ostrzeżenia. Po chwili manifestacja została przerwana. Powodem były antysemickie okrzyki i odpalone race - informuje portal tuwroclaw.pl.

Uczestnicy mieli się rozejść, ale tak się nie stało. Jacek Międlar, były ksiądz i jeden ze współorganizatorów Marszu Niepodległości 2019 we Wrocławiu krzyczał "nie zatrzymacie nas". W stronę policji poleciały wspomniane race, a także butelki i kamienie. Funkcjonariusze odpowiedzieli armatkami wodnymi, a także gazem - podają dziennikarze. Demonstranci zostali zatrzymani, ale nie wiadomo ile osób.

d44tbm0

W akcji udział biorą policjanci z karabinami i antyterroryści. Lekko ranny został jeden z mundurowych. W manifestacji udział wzięło kilka tysięcy osób. Był organizowany pod hasłem: "Żeby Polska była Polską". Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk jeszcze kilka dni przed rozpoczęciem przemarszu ostrzegał, że demonstracja zostanie przerwana, jeśli będę skandowane hasła uznawane ze mowę nienawiści.

Marsz Niepodległości. Bartłomiej Sienkiewicz mówi o "upokorzeniu"

Źródło: tuwroclaw.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44tbm0

Podziel się opinią

Share
d44tbm0
d44tbm0
Więcej tematów